Працівників кол-центрів ретельно підбирали на співбесідах, вимагали від них знання англійської мови.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.

Масштабну міжнародну шахрайську схему організували громадяни України та іноземці. Схема полягала у діяльності спеціально створених торговельних платформ, що нібито дозволяли отримувати прибуток шляхом купівлі-продажу різних активів.

За допомогою програмного інтерфейсу шахраї імітували проведення операцій та зростання прибутку у сотні разів. У такий спосіб через спеціально створені торговельні платформи і кол-центри члени злочинної організації виманили у громадян США 7,5 млн доларів.

Подібні кол-центри функціонували у Києві та Харкові. Їх штат налічував понад 40 осіб, серед яких були громадяни інших країн. Усіх працівників ретельно підбирали, а обов’язковою умовою прийняття на роботу було володіння іноземними мовами.

На викриттям шахрайської схеми працювали правохоронці України та США – зокрема Офіс Генпрокурора співпрацював із з іноземними колегами Сполучених Штатів – ФБР.

В рамках розслідування у кримінальному провадженні правоохоронними органами проведено 23 санкціонованих обшуки на території Києва, Київської та Харківської областей, під час яких вилучено комп’ютерну техніку, флешнакопичувачі, криптоносій, документацію, банківські картки та грошові кошти. Досудове розслідування здійснюється за фактами створення та участі у злочинній організації, а також шахрайства (ч. 1 ст. 255 ч. 4 ст. 190 КК України)“, – зазначили у генпрокурора.

Фото: ОГПУ