Акція передбачає випікання пасок та малювання традиційних писанок.

У Києві та Бучі цьогоріч відбудеться традиційна акція “Великдень для Героїв”. Про це повідомляє прес-служба Музею революції Гідності, який виступає організатором.

У Києві цьогоріч будуть розписувати писанки. До процесу запрошують дітей вимушених переселенців, вояків тероборони, усіх охочих.

Професійні майстрині навчатимуть традиційнім технологіям створення української писанки, розкажуть про регіональні особливості та запропонують створити свій унікальний орнамент на основі традиційних символів. Цими писанками волонтери разом із працівниками Музею Майдану прикрасять алею Героїв Небесної Сотні, вже традиційно розмістять по писанці біля кожного портрета“, — вказано в повідомленні.

Акція відбудеться в п’ятницю, 22 квітня, з 12:00 до 15:00.

Місце проведення — Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок.

В Бучі будуть випікати паски. Місце — пекарня “Хатинка пекаря” (вул. Максима Залізняка, 1-Б), де рашисти під час окупації облаштували свій командний пункт.

Нині власник “Хатинки пекаря” Ярослав Бурковський разом із гуртом польських волонтерів, очолюваних пекарем Яцеком Полєвським, відновлюють там випікання хліба.

Почуємо багато історій з війни, з волонтерства, історій, які надихають та свідчать про нашу незламність. Але насамперед – про традицію випікання хліба: святкового та щоденного. Випечені паски разом з іншими гостинцями поїдуть на фронт, для бійців на передову” — вказано в повідомленні.

Акція триватиме з 10 до 12 години.

Акцію “Великдень для Героїв” Національний музей Революції Гідності започаткував у 2017 році. Щороку, збираючись разом, родини Героїв Небесної Сотні, рідні героїв російсько-української війни, військові, волонтери, відомі громадські й культурні діячі, музейники та митці випікали паски й розписували писанки, розповідали про свої локальні та родинні традиції. Окрім Києва, акції успішно відбулися в інших регіонах України.

Фото: Фейсбук