За час своєї "роботи" ділки встигли ошукати 11 людей.

Як повідомляє Київська міська прокуратура, злочинну групу організували двоє киян.

Встановвлено, що учасники цієї групи виготовляли підроблені сертифікати відповідності транспортних засобів, завезених в Україну з країн ЄС та США. У подальшому автівки продавалися із підробленими документами оригінальних сертифікатів ТОВ «КСЦ-КОНКОРД» та ТОВ «Центр Авто».

«Вартість одного такого «сертифікату» складала близько 4500 грн. Вони особисто брали участь у розробці шахрайської схеми та підбирали спільників з числа своїх знайомих, забезпечували їх засобами конспірації та встановлювали час і місце вчинення злочинів. За даними слідства, злочинна схема діяла з лютого по червень 2020 року», – повідомили у прокуратурі.

На сьогодні потерпілими за цією схемою визнано 11 громадян.

У ході обшуків в учасників групи правоохоронці вилучили техніку та чорнові записи з анкетними даними громадян, бланки сертифікатів, кліше з підписами, підроблені печатки офіційних установ, пристрій для штампування, «чорнову» документацію, комп’ютерну техніку, телефони та сім-картки.

Обвинувальний акт щодо ділків скеровано до суду для розгляду по суті. Їм загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, нещодавно в поліції Київської області виявили схему, за якою шість років нараховували зарплати «мертвим душам». Ці гроші працівники управління потім перераховували на свої рахунки.

Фото: Фейсбук