За даними ЗМІ, чоловік намагався підкупити депутата Олександра Санченка за 100 тисяч доларів.

У Києві судитимуть голову громадської організації за спробу підкупу за 100 тис доларів США народного депутата через його помічника. Про це повідомляє прес-служба прокуратури столиці.

Печерською окружною прокуратурою міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт стосовно голови однієї із громадських організації за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі (ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України)” — йдеться в дописі.

Розслідуванням встановлено, що голова громадської спілки, яка опікується авторськими правами музичних виконавців на території України, звернувся до помічника народного депутата-голови одного з підкомітетів Верховної Ради України із пропозицією надання 100 000 доларів США хабара. Ці кошти помічник повинен був передати народному депутату за блокування розгляду законопроекту, яким пропонувалося внести зміни до закону, що значно знизили б корупційні ризики у цій сфері.

Голову громадської спілки затримали правоохоронці під час передачі цієї суми коштів помічнику народного депутата.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося СВ Печерського УП ГУ Нацполіції у місті Києві за оперативного супроводу ГУ БКОЗ СБУ, вказано в дописі.

Правоохоронці не називають ім’я підозрюваного, але музикант Тополя повідомляє, що це директор “ОКУАСП” та “УЛАСП” Олександр Нікін. За даними УП, щодо хабаря він звернувся (через помічника) до народного депутата “Слуги народу” Олександра Санченка. Інцидент стався у жовтні 2021 року.

Передбачалося, що організація (збирає гроші з усіх закладів, де грає музика) передає більшу частину коштів виконавцям – оскільки вони мають авторські права на музику.

Втім, користуючись монопольним становищем на ринку, зловмисник створив декілька “компаній-прокладок”. Кошти проходили через них і виконавці отримували відсоток не від першої суми, а від “фінальної компанії-прокладки”, що зменшувало прибуток музикантів у декілька разів.

Фото: Фейсбук