Хірург відправив дитину із ймовірною шлунковою кровотечею на консультацію до педіатра.

У Києві будуть судити лікаря-хірурга однієї зі столичних дитячих лікарень через смерть 2-річного хлопчика. Про це повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.

Хірурга обвинувачують у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків. Встановлено, що у лютому 2020 року лікар був на чергуванні у дитячій лікарні. До приймального відділення закладу привезли 2-річного хлопчика з діагнозом «стороннє тіло стравоходу, шлунково-кишкова кровотеча під питанням».

«У порушення вимог наказу щодо маршрутів госпіталізації, хірург направив хлопчика в загальну хірургію для спостереження та обстеження дитини, призначивши консультацію педіатра», – вказано у повідомленні.

Лише через 10 годин після того, як дитина буда доправлена до лікарні,  черговий лікар призначив огляд слизової оболонки стравоходу (ФГДС). Під час процедури у дитини виникла гостра серцева недостатність, від чого хлопчик помер.

Експертиза встановила прямий прямий причинно-наслідковий зв’язок між настанням смерті хлопчика та бездіяльністю лікаря. Зокрема, хірург повинен був образу ж призначити дитині необхідні дослідження, а не чекати 10 годин.

«Обвинувальний акт відносно лікаря скеровано до Оболонського районного суду міста Києва для розгляду по суті. Санкція статті передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», – резюмували у прокуратурі.

Нагадаємо, раніше у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» помер 12-річний хлопчик від Covid-19. Сімейний лікар по телефона поставив діагноз «ангіна» і призначив відповідне лікування.

Фото: unsplash