Будь-хто охочий може детально роздивитися всі кімнати будинку, а також пройти захоплюючий квест.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У Києві створили унікальний проект – першу 3D-реставрацію родинного будинку Ігоря Сікорського, видатного авіаконструктора, який вивів авіацію на новий рівень. Сікорський встановив світовий рекорд швидкості польоту на літаку власної конструкції, отримав понад 80 престижних нагород, зокрема й медаль Джона Фріца. Тепер дізнатися про все це можна в його віртуальному будинку-музеї.

Наразі у фізичному будинку Сікорського єдине, що нагадує про всесвітньо відомого господаря – це меморіальна табличка «авіатор» із його світлиною. Але Ігор Сікорський – яскравий приклад того, що заповітні мрії неодмінно мають справджуватися. Відтак, якщо кияни мріють про будинок-музей видатного авіаконструктора – він у них таки буде. Нехай поки що лише віртуальний.

Відтепер, не виходячи з дому (що особливо актуально в карантинних реаліях), можна погуляти 3D-музеєм Ігоря Сікорського. Ба більше, можна ще й пройти цікавий квест, який розробила група ентузіастів за підтримки Українського культурного фонду. Для проекту зробили близько 8 тисяч світлин будинку й буквально подарували йому друге життя.

У дворі онлайн-відвідувачі можуть роздивитися перші моделі літака й гелікоптера Ігоря Сікорського, а потім потрапити всередину розкішної оселі, де нас зустрічає сам господар.

«Самого Сікорського ми оцифрували у Музеї Становлення нації. У нас у подальшому буде можливість його анімувати», – розповів Сергій Присяжний, автор проекту 3D-музею Ігоря Сікорського.

На відвідувачів чекають захопливі мандри коридорами й кабінетами. У квесті ретельно відтворили меблі та декор, притаманні кінцю 19 – початку 20 століття. Люди можуть відчиняти будь-які двері, й читати інформацію про ті чи ті віртуальні експонати.

«Це все безкоштовно, у відкритому доступі. Онлайновий музей може завантажити будь-хто охочий. Взагалі, ми плануємо так, щоб цей квест можна було використовувати в школах для навчання й отримання інформації про історичну спадщину України», – зазначив Сергій Присяжний.

Та не в онлайні єдиниму можна дізнатися про Ігоря Сікорського. Після карантину телеканал «Київ» радить усім охочим відвідати Музей української діаспори. Там діє постійна виставка «Наш Сікорський».

«Ми звернулися до київських авіаконструкторів, щоб вони нам відтворили моделі перших літальних апаратів Ігоря Сікорського. Між іншим, їх він будував у Києві, у своєму батьківському обійсті, по вулиці Велика Підвальна, 16 (зараз це вулиця Ярославів Вал). Ми захотіли зробити так, щоб відвідувачі зрозуміли, що вся історія Ігоря Сікорського розпочалася саме з Києва», – розповів Назар Розлуцький, провідний науковий співробітник Музею української діаспори.

На виставці «Наш Сікорський» можна простежити весь шлях геніального авіаконструктора – від мрійливого студента Київського Політеху до засновника великої міжнародної корпорації, який подарував світові крила. У уузеї навіть показують фільм із записом голосу Сікорського.

Цікаво, що, випробовуючи свої літаки, Сікорський завжди був одягнений «з голочки» – у сорочці, з краваткою і обов’язково у своєму улюбленому капелюсі, який він називав Федорою. До слова, у музеї можна приміряти копію капелюха. Серед пілотів навіть існувало повір’я, що той, хто приміряє капелюх Сікорського, обов’язково вдало злетить у небо.

Фото: скріншот