Проєкт дозволить отримувати повноцінне лікування у разі необхідності та не економити на ліках.

У Києві, Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі та Харкові стартує пілотний проєкт фармакологічного медичного страхування. Про підписання відповідного меморандуму повідомив у своєму Телеграм-каналі голова комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький.

За його словами, фармакологічне страхування дозволить отримувати повноцінне лікування у разі необхідності та не економити на ліках, а також не витрачати гроші на “фуфломіцини” – препарати з недоведеною ефективністю.

Адже, за підрахунками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями.

Крім того, Михайло Радуцький наголосив на тому, що застраховані особи не будуть переплачувати за ліки, адже страховики, як правило, контролюють торгову надбавку.

Він також пояснив як працюватиме “пілот”:

  • Через додаток «Приват 24» українці зможуть обрати страхову компанію та в онлайн-форматі оформити поліс фармацевтичного страхування. Якщо не користуєтесь додатком – можна просто звернутися до однієї з страхових компаній, яка бере участь у пілотному проєкті.
    В межах «пілоту» страховий поліс із покриттям 20 тис грн коштуватиме 120 грн на місяць.
  • Ви захворіли, звернулись до сімейного лікаря. Через систему Е-рецепт вам призначають певні препарати. Страхова компанії в онлайн-режимі перевіряє, чи відповідає призначення протоколу лікування. Після перевірки ви, користуючись Е-рецептом, отримуєте в аптеці препарати.

Фото: unsplash