Лікарі можуть отримати +5 тисяч гривень до зарплати, медсестри +4 тисячі

Київрада збирається у вівторрок, 22 січня, на позачергове засідання, аби розглянути одне питання – доплати медикам. Депутати будуть вирішувати питання  фінансової підтримки для 30-тисяч медпрацівників столиці, зазначив під час брифінгумер Києва Віталій Кличко.

Він зазначив, що Верховна рада вже ухвалила минулого тижня Державний бюджет України. Проте у проекті бюджеті сфера охорони здоров’я не отримала належної фінансової підтримки.

«Така ситуація – неприпустима! І в столиці ми такого допустити не можемо. Тому я дав доручення Департаментам охорони здоров’я та фінансів КМДА опрацювати всі можливості та подати пропозиції до проекту бюджету столиці на наступний рік – щоб збільшити видатки на фінансову допомогу медикам комунальних лікарень Києва», – сказав мер столиці.

За його словами, йдеться про щомісячні надбавки до зарплати. Згідно з реформою, надбавки медикам має виплачувати держава.

«Я запропонував, щоб із січня наступного року щомісяця, додатково до своєї зарплатні, лікарі отримували 5 тисяч гривень, медсестри – 4 тисячі, молодший медперсонал – 2 тисячі гривень», – підкреслив міський голова.

Якщо рішення про посилення соціального захисту медиків будуть внесені до міської програми «Здоров’я киян», то у наступному році фінансову допомогу зможуть отримувати 30 тисяч медичних працівників Києва.

«І це питання ми маємо розглянути і ухвалити вже завтра – на позачерговому засіданні Київради, яке я скликав на 22 грудня. Ми зобов’язані підтримувати наших медиків, які в надскладних умовах рятують здоров’я і життя киян! І ми робимо все, що можливо, і що залежить від нас. Переконаний, депутати Київради проголосують за рішення про підтримку лікарів, медсестер і молодшого медичного персоналу. Без зайвого політиканства та маніпуляцій», – резюмував він.

Нагадаємо, за рік Київ виділив 386 млн на боротьбу з коронавірусом, на доплати медикам — 1 млрд.

Фото: unsplash