Брошура відповідає на найбільш поширені запитання: що можна розмістити на вивісці, а що – ні.

Нову методичку нещодавно презентували в Управлінні реклами, повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій.

Ця методичка-інструкція допоможе підприємцям розробити такий дизайн вивіски, що не суперечитиме затвердженим у столиці Правилам оформлення.

Брошура відповідає на найбільш поширені запитання: що можна розмістити на вивісці, а що – ні, які вимоги до вивісок у різних частинах міста, як правильно обрати місце на фасаді та як швидко оформити документи на вивіску і заощадити кошти“, – зазначив Тацій.

Критерії розміщення вивісок і рекламних конструкцій у столиці були розроблені ще у 2017 році. Усе, що не відповідало новим Правилам, підлягало демонтажу. Таким чином за 2020 рік у Києві демонтували майже 14 тисяч незаконних конструкцій. Аби не з’являлися нові – Правила вмістили у методичку. Ці Правила розміщення рекламних конструкцій визначають, якого типу вони мають бути в тій чи іншій “форматній зоні” міста.

Визначено  5 форматних зон, кожна з яких має свої чіткі вимоги до типів рекламних засобів:

  • У нульовій і першій форматних зонах, які охоплюють історичний центр міста (Сагайдачного, Басейна, Шота Руставелі, Льва Толстого тощо), вивіски на фасадах будівель мають розміщуватися виключно окремими літерами – без жодних “підкладок”. В усіх зонах розміщення конструкцій допускається виключно між першим і другим поверхом, за винятком торгових центрів.
  • У другій форматній зоні (Чоколівський проспект, проспект Валерія Лобановського, бульвар Дружби Народів тощо) такі конструкції допустимо розміщувати на певній основі, але літери мають розміщуватися окремо.
  • У третій та четвертій форматних зонах можуть розміщуватись вивіски у вигляді лайтбоксів, а в інших зонах вони заборонені.

Також у Києві працює онлайн-сервіс щодо розміщення вивіски, яким може скористатися кожен підприємець. Заявка розглядатиметься протягом 10 робочих днів.

Фото: фейсбук