Невдовзі документ потрапить на розгляд Київської міської ради.

КО «Київзеленбуд» разом із вченими, арбористами та юристами розробили для Києва нові правила догляду за кронами дерев, інформує сайт Київради.

Догляд за кроною є одним із найважливіших прийомів у системі заходів під час догляду за деревними насадженнями в умовах населених пунктів. Головна мета обрізання полягає у забезпеченні безпечного для людей та їхнього майна існування зелених насаджень та утримання останніх у здоровому та належному санітарно-технічному і естетичному стані.

За словами депутатки Київської міської ради, секретарки Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенії Кулеби, нові правила догляду за кронами дерев більш деталізовані, структуровані, мають розбивку за видовим складом дерев та ступенями їх обрізки. На кожне втручання у крону дерева буде виписуватися завдання на обрізку, які складатимуть спеціалісти за визначеною формою. Проте у нових правилах догляду залишили норму про омолоджувальну обрізку. Крім того, правилами не передбачена система контролю та відповідальності за якістю робіт щодо обрізки дерев.

«Дерева – це живі організми, що відіграють важливу роль у підтриманні життя на нашій планеті. Вони очищають повітря, виробляють кисень, рятують нас від спеки, не дають зливам розмити землю, покращують міський простір та громадське здоров’я. Правильна своєчасна обрізка – найкращий догляд за деревом, а непрофесійна – вкрай небезпечна для дерев. Дуже важливо підтримувати крону дерев у належному стані, бо саме крона забезпечує дві основні функції: газообмін та міське охолодження. В умовах адаптації міста до змін клімату – це дуже важливо для міста, враховуючи, що одне дерево за рік поглинає близько 1 т вуглекислого газу, а виділяє 113 кг кисню», – зазначила Євгенія Кулеба.

Нагадаємо, в Україні діють Правила утримання зелених насаджень у розділі догляду та обрізки за дерев, прийнятих відповідно до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10 квітня 2006 року. Вони вже застарілі та не враховують сучасні технології і підходи у сфері садово-паркового будівництва. Наразі ситуація з обрізкою дерев викликає багато запитань у громадськості, створюючи конфлікти.

Довідка. Правила розроблені відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, на основі науково-методичних рекомендацій наукових установ та з використанням матеріалів  V видання німецького науково-дослідного товариства ландшафтного розвитку і будівництва (FLL) «Додаткові технічні договірні умови та директиви щодо догляду за деревами – ZTV – догляд за деревами».

Фото: КМР