Музей Голокосту в столиці будуватиметься на місці, де раніше знаходився футбольний стадіон.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на генерального директора Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Максима Яковера.

Стадіон знаходиться відразу за спорткомплексом «Авангард», який розташований на вулиці Юрія Іллєнка, 48 та прилягає до території Бабиного Яру. На стадіоні вже ведуться будівельні роботи зі спорудження музейних об’єктів.

Kyiv Media

На прес-конференції повідомили, що зараз монтується дзеркальний 40-метровий диск, який буде встановлено на 10 дзеркальних колонах, прострелених сотнею тисяч куль, таким чином, щоб при спогляданні куля немов би проходила крізь відображення людини.

Kyiv Media

Зазначається, що загальна вартість проекту музею Меморіального комплексу «Бабин Яр» коливається у межах 100-120 мільйонів доларів. Серед його меценатів 6 осіб – Віктор Пінчук, Михайло Фрідман, Павло Фукс, Герман Хан, а також брат мера Києва, боксер Володимир Кличко і американський бізнесмен Рональд Лаудер.

У виданні зауважують, що питання реконструкції «Авангарду» залишається відкритим з 2009 року. У 2017 році тодішній міністр молоді і спорту Ігор Жданов презентував проект глобального розвитку спорткомплексу, який мав реалізовуватися в 3 етапи:

  1. капітальний ремонт і будівництво льодового палацу;
  2. будівництво на місці енергоблоку спортивних залів і басейну;
  3. будівництво великої спортивної арени на 5 тисяч глядацьких місць, яка могла б приймати змагання з різних ігрових видів, як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні.

Початок робіт постійно відтерміновувався через відсутність державного фінансування. Торік урядом Володимира Гройсмана було виділено перших 29 мільйонів на проведення робіт, однак зі зміною Кабінету Міністрів фінансування припинилося.

Також повідомляється, що згідно презентованого Ігорем Ждановим проекту, спорткомплекс виходив за межі нинішньої території «Авангарду» і мав розташовуватися, зокрема, на стадіоні, де нині ведуться роботи зі спорудження меморіальної пам’ятки.

Нагадаємо, у серпні Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» спільно з Національним історико-меморіальним заповідником розпочав роботи над аудіоінсталяцією, що дозволить озвучити територію заповідника. Аудіоісталяція буде відкрита у День пам’яті жертв Бабиного Яру 29 вересня.

Фото: Главком