Тим часом директорка Депараменту культури Києва заявляє, що не неї чинять тиск.

Історія довкола конкурсу на посаду директора Театру юного глядача на Липках, яки має відбутися 30 серня, почалася з публікації колонки журналіста Дмитра Тузова на “Українській правді“.

Журналіст оприлюднив звернення колективу ТЮГ, який запевняє, що жеребкування з визначення кандидатур від громадських організацій до складу конкурсної комісії з добору кандидатів на посаду директора театру проходило з порушеннями. Так, участь у жеребкуванні брали 72 громадські організації і не всі вони, як стверджують театрали, мають компетенцію у сфері театрального мистецтва.

Також є інформація, що людина, яка може стати новим керівником театру, не має відповідньої режисерської освіти та досвіду в постановках для дітей та молоді. Ще у колонці Дмитра Тузова йдеться про те, що начебто кандида на посад директора був помічений у скандалі з харасментом та фігурував раніше у кримінальному провадженні. Колектив ТЮГу переймається цим питанням і висловлює підтримку діючому директору Віктору Гиричу. Він пропрацював у театрі 30 років.

Щодо конкурсу на заміщення посади директора ТЮГу, він запланований на сьогодні – 30 серпня 2021 року. Дмитро Тузов написав, що має інформацію начебто про наміри організаторів конкурсу провести його в закритому режимі, без присутності преси.

Колектив ТЮГу просить місцеву владу відкласти проведення конкурсу, оскільки той начебто має ознаки порушень закону. Театрали також просять мера Києва Віталія Кличка та директорку департаменту культури КМДА  Яну Барінову “організувати проведення відкритого і неупередженого конкурсу обрання директора“.

Прочитавши цей лист, директорка департаменту культури КМДА Яна Барінова на своїй Facebook-сторінці відповіла, що конкурс не переноситимуть – він відбудеться 30 серпня. А сама вона не має відношення до формування конкурсної комісії. Тож якщо колектив вбачає порушення закону – краще театралам з цим питанням одразу звертатися до суду.

Крім того, Яна Барінова заявила, що через конкурс на посаду директора ТЮГу на неї чинили тиск, а згодом тиснути почали і на її батька – Дмитра Барінова.

Я отримала більше 20 дзвінків від дуже “впливових” людей з вимогами різного ступеня нахабності “не чіпати Гирича”. Більше того, аналогічні дзвінки отримав мій батько Дмитро Барінов, який живе і працює в Одесі та взагалі не має до цього жодного відношення“, – заявила директорка департаменту.

Яна Барінова наголосила, що не має відношення до формування конкурсної комісії. А в дні конкурсів більшість робочого часу вона проводить за межами Департменту, аби навіть випадково не перетнутися ані з комісією, ані зі кандидатами.

Не бачу ніяких підстав для перенесення конкурсу. Якщо сумніви, тривога, стурбованість колективу театру мають підґрунтя – є законний шлях оскаржити результати конкурсу у суді. Так це працює в цивілізованому середовищі. Якщо ж це спланована за радянським лекалам PR-акція і спроба “поламати через коліно” керуючий орган та особисто мене як директора – вона не вдалася“, – сказала пані Яна.

Додала, що прозорість конкурсних процедур є єдиним шансом залучити до комунальних закладів культури “свіжу кров”, людей, які досі не сприймали міську культуру як щось живе та сучасне.

А я хочу, щоб вона стала саме такою. І так, конкурси існують для того, щоб у них перемагав кращий, щоб працювала ротація, щоб існувала реальна конкуренція ідей, талантів“, – резюмувала директорка Департаменту.

Вже після цієї публікації з’явилась заява самого директора театру Віктора Гирича. Її опублікували на Facbook-сторінці ТЮГу.

Під таким сумнівним приводом проведення конкурсу “як вливання молодої крові”, про що не зазначено в жодному із нормативних актів, можна змінювати будь-кого, не беручи до уваги законодавство та колектив, у якому дуже багато молоді, які задоволені атмосферою та працею в театрі? Невже великий професійний стаж у сфері мистецтва є недоліком чи перепоною для подальшого розвитку театру?”, – вказано у заяві.

Віктор Гирич вбачає у словах Яни Барінової наперед визначену долю цього конкурсу – тобто зміщення з посади діючого директора. Підставою так вважати пан Гирич називає те, що директорка Департаменту проігнорувала порушення під час жеребкування. При цьому до складу конкурсної кмісії ввійшли троє представників Департаменту культуи.

Що ж стосується дзвінків до батька директорки Департаменту – пан Гирич запевнив, що про них нічого не знає.

Зазначимо, жеребування з визначення складу комісії проходило 20 серпня. Оголошення про конкурс на посаду директора театру було оприлюднене на сайті Департаменту культури 22 серпня. У який саме час і де відбудеться конкурс на посаду директора Театру юного глядача на Липках, запланований на 30 серпня, та які є кандидати – інформації немає.

Фото: Фейсбук