Рішення ухвалили на сесії Київради 8 квітня.

Рішення підтримали 92 депутати Київради у ході засідання, яке вперше проходить в онлайн-форматі.

Як повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, завдяки реорганізації шкірно-венерологічних та психіатричних закладів охорони здоров’я буде забезпечено безперервність і доступність надання цих видів медичної допомоги киянам, а також ефективне використання наявних ресурсів.

Наразі існує проблема з недофінансування шкірно-венерологічних та психіатричних закладів охорони здоров’я. Із 1 квітня 2020 року всі лікарні та диспансери уклали угоди з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) і надають медичні послуги за Програмою медичних гарантій. Та за умови обмеженого переліку цих послуг фінансування закладів є недостатнім для їх функціонування. За рахунок реорганізації буде зменшено дефіцит коштів, що дозволить зберегти мережу та забезпечити її належне функціонування“, – сказала вона.

Нині, за її словами, амбулаторна служба психіатричної допомоги не забезпечує належного нагляду за пацієнтами. Наприклад, лише 28% хворих госпіталізують за направленням лікарів-психіатрів, а 72% – це самозвернення.

Суть реорганізації психіатричної служби полягає у створенні двох спеціалізованих закладів із надання психіатричної медичної допомоги та медичних послуг дорослому та дитячому населенню. А реорганізація шкірно-венерологічних закладів охорони здоров’я полягає в об’єднанні лікарень та диспансерів та приєднанні їх до КНП “Дерматовенерологія”.

У шкірно-венерологічних закладах зараз налічується 290 дерматовенерологічних ліжок, що в два рази вище, ніж в середньому в Україні. Тривалість лікування в дерматовенерологічних стаціонарах удвічі перевищує середні показники у місті при тому, що лише до 20% хворих потребують стаціонарного лікування. А дефіцит коштів, отриманих від НСЗУ для різних закладів коливається від 21% до 77%. Зрозуміло, що за таких обставин про сталість якості надання медичної допомоги в різних закладах не йдеться, а потерпає пацієнт“, – зазначила Ганна Старостенко.

За її словами, реорганізація дозволить покрити дефіцит 2021 року за рахунок економії адміністративних витрат та збільшення власних надходжень менш потужних закладів за рахунок того, до якого вони приєднуються.

Прийняття рішення надасть можливість оптимізувати витрати на утримання закладів та забезпечить ефективне та раціональне використання наявних кадрових та матеріальних ресурсів, покращить якість надання спеціалізованої медичної допомоги на стаціонарному та амбулаторному рівнях, забезпечити фінансування здійснення судово-психіатричної експертизи“, – зазначають у Київраді.

Крім того, надання медичної допомоги стане більш доступним, оскільки ухвалене рішення передбачає організацію виїзних консультативних прийомів лікаря-психіатра на базі консультативно-діагностичних центрів.

Зазначимо, перелік психоневрологічних закладів Києва можна переглянути за покликанням  ТУТ.

Також заклади з надання психіатричної допомоги України і Києва зокрема можна знайти завдяки онлайн-мапі (скрольте, щоб наблизити):

Нагадаємо, Київрада на сьогоднішньому засіданні ухвалила звернення до Кабміну та МОЗу, аби вони дозволили Києву відправляти хворих на коронавірус пацієнтів у відомчі лікарні. Складено спикок із 12 таких медзакладів.

Фото: google.maps