Як повідомляє Сергій Притула, невідомі намагаються забрати приміщення під свій бізнес. Ремонт в ньому оплачує місто.

У Києві рейдери намагаютсья привласнити приміщення, в якому має відкритися пекарня для реабілітації дітей з інвалідністю. Вони погрожують робітникам та псують майно, повідомив у своєму Фейсбуці політик та шоумен Сергій Притула.

За словами Притули, приміщення хочуть «віджати», бо у його ремонт зовсім не доведеться вкладатися завдяки громадському бюджету, виграному волонтерками з ГО «Родина».

Представники ГО  у 2017 році знайшли велике приміщення для оренди в одній із закинутих комунальних будівель. У 2018 році вони виграли громадський бюджет на 1,4 мільйона гривень, який мав бути витрачений на ремонт.

В приміщенні хочуть відкрити реабілітаційний центр з мініпекарнею та куточкою хендмейду, де діти з дцп та аутизмом могли би працювати самостійно і соціалізуватися. Цей простір має називатися «Горнятко доброти».

Зі слів Притули, кошти, які виграла ініціатива, перевели не на рахунок громадської організації, а компанії з обслуговування (оскільки йдеться про приміщення комунальної власності). Це нібито і стало причиною «уваги» з боку рейдерів.

Зі слів політика, щойно робітники взялися за ремонтні роботи, у приміщення навідалися троє невідомих чоловіків і потрощили вікна. Вони погрожували і вимагали, аби майстри забиралися геть.

«Кілька днів працівники виконували громадський бюджет, штукатурку зі стін знімали. Вчора вдень вибивається вікно трьома мужиками, працівників вони залякували — тіпа, хто ти тут, я тут мєстний… знімали на відео і фото. Працівники злякалися, нападники втекли (…) Сказали, збирайти манатки і йдіть геть» — розповіла одна з волонтерок.

Притула пояснив, що невідомі намагаються безкоштовно привласнити собі приміщення, щоб використати його для власного бізнесу.

З його слів, ситуація вже набула розголосу, і активістів «Родини» підтримали ветерани російсько-української війни. Вони зголосилися охороняти будівлю, доки там йде ремонт, і не допустити чергових зухвалих провокацій.

Нагадаємо, раніше схожим чином невідомі намагалися завадити будівництву онкоцентру «Дача».  

Фото: Фейсбук