Загалом у столиці внаслідок обстрілів зазнали пошкоджень понад 200 будівель.

Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, у столиці проводять комісійні обстеження тих житлових будинків, що зазнали найбільших руйнувань внаслідок ракетних ударів та ворожих обстрілів. Наразі працюють відповідні міські комісії із залученням фахівців профільних інститутів. На підставі висновків обстежень будуть прийняті рішення про подальшу експлуатацію, необхідні протиаварійні роботи та можливість заселення людей, оскільки треба бути впевненими у безпечності будівель.

Він зауважив, що загалом у столиці внаслідок обстрілів зазнали пошкоджень понад 200 будівель. Це житлові будинки, школи, дитсадки, приватні садиби. Фахівці умовно розподілили пошкоджені будівлі на групи залежно від типу і масштабів руйнувань. Найбільш критичні пошкодження та руйнування конструктивних елементів зафіксовані в десяти житлових будинках.

«Наше завдання в стислі терміни обстежити ці найбільш зруйновані будинки, щоб визначити чи придатні вони для проживання людей. Працюють спеціальні комісії із залученням фахівців спеціалізованих установ, наприклад, державного підприємства «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва». Необхідно визначити безпечність будівель у процесі подальшої експлуатації їх як житлових будинків, визначити першочергові та протиаварійні роботи. Застосовуються візуальний, інструментальний (заміри тріщин та конструкцій) та аналітичний – опрацьовується технічна документація стосовно будинку», – зазначив Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що лише після отримання висновків фахівців можна буде прийняти рішення про долю будівлі та поінформувати людей, які тут проживали, про можливість заселення, необхідність проведення ремонту у певних обсягах, необхідність знесення тощо.

«Комунальні керуючі компанії провели попередній огляд та ремонт у більш як ста будинках – вивезли уламки, закрили плівкою вибиті вікна та балкони, відновили шиферне покриття, демонтували небезпечні конструкції тощо. Звичайно, це лише оперативні роботи. Необхідні ремонтні роботи будуть проведені згодом», – додав Петро Пантелеєв.

Він також зазначив, що у близько ста будинках, що зазнали значно менших руйнувань, проведені першочергові роботи.

Фото: КМДА