В Держпродспоживслужбі кажуть, що якість води у річках за останні роки значно погіршилася.

Головному управлінню Держпродспоживслужби у Києві, «Київський міський ЦКПХ МОЗ» та Приватному акціонерному товариству «АК Київводоканал» доручено забезпечити проведення поточних та контрольних лабораторних досліджень води питної централізованого водопостачання та артезіанських свердловин на території столиці за бактеріологічними та фізико-хімічними показниками. Про це повідомляє управління Держпродспоживслужби міста.

Вказано, що 24 червня відбулося засідання Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації про стан забезпечення населення Києва якісною та безпечною для здоров‘я людини питною водою в умовах воєнного стану.

Джерелами водопостачання м. Києва є поверхневі джерела — річки Дніпро та Десна, а також підземна вода — артезіанська вода юрського та сеноманського водоносних горизонтів, наголошують в управлінні.

Якість води річок Дніпро та Десна протягом повеневого періоду значно погіршилась, і такі її показники якісного складу, як забарвленість, перманганатна окиснюваність та залізо, підвищуються. За результатами аналізу зазначених показників якості питної води протягом останніх 10 років так станом на 2022 рік вони збільшились на 18-22%” — йдеться в повідомленні.

Відтак, з метою дотримання ДСанПІН 2.2.4-171-10 для очищення та знезараження питної води на очисних водопровідних спорудах ПрАТ «АК Київводоканал» застосовуються високі дози реагентів, а саме сульфату алюмінію, що своєю чергою призводить до збільшення залишкового алюмінію у водопровідній мережі, наголошують в управлінні.

Фото: Фейсбук