Для реалізації прав людей з інвалідністю послуговуються певними додатковими засобами та способами.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

У суботу, 3 липня, у парку імені Т. Г. Шевченка відбудеться захід щодо інформаційно-просвітницької кампанії «Реалізація конституційних прав людей з інвалідністю в Україні».

Мета заходу – проінформувати та привернути увагу суспільства до основного закону України – Конституції. Зокрема до питання реалізації конституційних прав людей з інвалідністю.

До слова, Конституція України гарантує рівні права для усіх громадян країни, але для реалізації прав людей з інвалідністю послуговуються певними додатковими засобами та способами, які й презентували на заході.

Важливо, що умови, необхідні людям з інвалідністю для соціалізації, потрібно нормалізувати та вивести з категорії «особливі».

25-річницю з дня прийняття Конституції України визначили вдалим приводом показати й розказати про те, як і де здобувають освіту учні та студенти з порушеннями зору та інших нозологій. Також відвідувачам розповіли, у яких компаніях та на яких підприємствах відбувається працевлаштування таких осіб, наскільки архітектурно та інформаційно є доступними заклади надання послуг та які сучасні гаджети допомагають людям з інвалідністю в повсякденному житті.

Для проведення заходу долучилися люди з інвалідністю різних вікових категорій, ГО «Школа рівних можливостей», студенти/ки та викладачі/ки університету ім. М. П. Драгоманова за спеціальністю тифлопедагогіка.

Також у парку продемонстрували білі тростини, шрифт Брайля, підручники шрифтом Брайля, гаджети та інші засоби, які дозволяють людині з порушенням зору навчатися та бути включеним у суспільне життя.

Фото: unsplesh