До кінця року мають оновити ще 6 поїздів.

На Центральному вокзалі у Києві продемонстрували оновлений приміський електропоїзд, який планують запустити на маршрут між містами Київської області. Про це повідомляє прес-служба «Укрзалізниці».

Поїзд ремонтували на Київському електровагоноремонтному заводі. В березні один з оновлених тут поїздів вийшов на маршрут Святошин-Буча.

Поїзд має вагони, обладнані для доступу людей з інвалідністю, місцями для людей на інвалідних візках, пандусами, кнопками виклику поїзної бригади, а всі вказівники нанесені шрифтом Брайля. Також у ньому встановлено кріплення для велосипедів.

На модернізацію поїзда, за даними УЗ, пішло 70,6 млн грн, зокрема, на впровадження інклюзивності — майже 2,2 млн грн.

«До кінця 2021 року планується провести капітальний ремонт ще 6 поїздів. Кошти на це, близько 300 млн грн, передбачені у фінплані компанії», — розповів в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Про презентацію поїзда написали і деякі столичні активісти. Один з них, Олег Рівтін, пише у Facebook, що цей поїзд «стане прикладом для подальших робіт з модернізації», і водночас вказує, що такого покращення недостатньо.

«… маломобільні категорії громадян – це не тільки люди з інвалідністю, які пересуваються у колісних кріслах або мають порушення зору, а й, наприклад, батьки маленьких дітей. На жаль, для нас поїзд недообладнаний – у вбиральні відсутній пеленальний столик, а в салоні немає маркованого місця де можна встановити дитячий візок. На мою думку це варто доробити» — пише він.

Нагадаємо, учора стало відомо, що до кінця серпня в Україну мають прибути експериментальні поїзди для Kyiv City Express.

Фото: Фейсбук