На побудову першого дослідного зразка потрібно ще кілька років.

У Києві на виставці «Зброя та Безпека-2021» презентували повнорозмірний макет ударного безпілотного літального апарата ACE ONE. Розробником є Міжнародна українська компанія ACE.

Цей БПЛА у перспективі має бути носієм високоточного керованого озброєння класу «повітря-повітря» та «повітря-земля» і виконуватиме функції, притаманні літакам бойової авіації.

«Таких безпілотників ані в Україні, ані в світі ще не було. У своєму класі бойових безпілотників, які можуть переносити озброєння до 1 тонни — ACE ONE — це №1. Він розроблений на основі новітніх технологій-Stealth. Завдяки цьому, а також своїй формі плаского крила, безпілотник є фактично невидимий для радарів і його складно вичислити. Швидкість ACE ONE наближена до надзвукової. Це 1000 км/год. Управління здійснюється за допомогою системи штучного інтелекту, яка може управляти роєм таких безпілотників», – розповів один із конструкторів і керівників проєкту Олександр Лось, повідомляє «Укрінформ».

За розрахунками конструкторів, БПЛА матиме бойовий радіус 1500 км та зможе підійматися на висоту до 13,5 км, розвиватиме майже звукову швидкість — 1000 км/год.

Так, за уявленням конструкторів, БПЛА виглядатиме у повітрі

Розробники стверджують, що бойовий дрон розробляли у партнерстві з іншими підприємствами — ДП «Івченко-Прогрес», АТ «Мотор Січ» та ТОВ «Гідробест». Розробники заявляють, що багато компонентів для ACE ONE вже реалізовано та виготовляються серійно для інших літальних апаратів в Україні та за кордоном.

В соцмережах відзначають, що безпілотник має багато схожих рис з американським проектом Lockheed Martin RQ-170 Sentinel та російським С-70 «Охотник».

Попередня вартість одного комплексу з декількох літальних апаратів (ймовірно, трьох) та наземної станції управління — $12-13 млн. Таку ціну розробник вказав у англомовному прес-релізі на виставці.

Для виготовлення першого дослідного прототипу БПЛА, за підрахунками конструкторів, потрібно ще близько 30 місяців.

Як ми повідомляли, у Києві на ЛІвобережці відкрилася велика виставка сучасного озброєння.

Фото: УП, Мілітарний