Наразі в столиці проводиться вакцинація осіб вікової групи 65 років і старше.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Валентина Гінзбург, директорка Департаменту охорони здоров’я, підписала лист із закликом до голів РДА щодо посилення контролю за використанням вакцини від COVID-19 виключно для цільових груп, визначених дорожньою картою МОЗ України.

У документі нагадують про те, що наразі в столиці проводиться вакцинація осіб вікової групи 65 років і старше, а також громадян із цільових груп попередніх етапів вакцинації. Водночас у листі повідомляється, що зустрічаються (зокрема, за повідомленнями громадян, які є дописувачами соціальних мереж) випадки вакцинації осіб, які не входять до пріоритетних груп, визначених дорожньою картою. Це, зі свого боку, є неприпустимим.

«Департамент звернувся до голів РДА з проханням наголосити і зі свого боку директорам визначених медзакладів про необхідність дотримання вимог Наказу Міністерства охорони здоров’я про дорожню карту щодо етапності вакцинації цільових груп під час вакцинальної кампанії від COVID-19», – зазначила Валентина Гінзбург.

Також директорка Департаменту охорони здоров’я зауважила, що за даними звітних форм Міністерства охорони здоров’я України в столиці серед осіб, які не увійшли до пріоритетних груп вакцинована 91 людина. Для прикладу, у Миколаївській області – 900 осіб, Черкаській – 768, Кировоградській – 408, у Харкові – 367 осіб, у Полтавській області – 292 тощо.

«Київ за чисельністю населення є найбільшим містом країни. Передбачувано, що при найкращих показниках вакцинації, які вже багато тижнів поспіль утримує столиця, можливі поодинокі випадки порушень. Та в порівнянні з офіційними статистичними даними МОЗ в інших регіонах ці випадки саме поодинокі. Проте контроль з боку Департаменту – суворий. Зокрема, під час останньої онлайн-наради директорам ЦПМСД та КДЦ було вкотре доведено інформацію щодо умов вакцинування цільових груп та рекомендоване ознайомлення медиків вакцинальних бригад з цими вимогами «під підпис». А для підсилення контролю ми звернулися ще й до голів райдержадміністрацій», – наголосиола Валентина Гінзбург.

Також, за словами пані Гінзбург, Департамент охорони здоров’я довів до голів РДА й інформацію щодо необхідності дотримання санітарно-епідемічних норм та певних рекомендацій під час вакцинації. Зокрема: уникнення створення черг шляхом розмежування потоків пацієнтів, визначення та планування графіку вакцинації, контроль кількості осіб із метою уникнення скупчення людей в одному приміщенні та використання доступних засобів зв’язку для інформування населення про необхідність і правила вакцинації в умовах пандемії CОVID-19.

Водночас директорка Департаменту наголосила, що всі публічні особи, які раніше були щеплені згідно наказу МОЗ у межах кампанії щодо популяризації вакцинації, обов’язково отримають другу дозу вакцини.

Нагадаємо, за весь період вакцинальної кампанії також найбільше людей щепилися у Києві – 87 тисяч 704 особи.

Фото: unsplash