98% киян користуються послугами централізованого опалення, а 2% мають системи індивідуального обігріву і при цьому продовжують користуватися послугами централізованого опалення.

Про це повідомили у КМДА з посиланням на результати дослідження USAID Проєкту енергетичної безпеки та КП “Київтеплоенерго”.

За результатами дослідження, цьогорічне опитування клієнтів КП «Київтеплоенерго» показало, що 98% респондентів користуються послугами централізованого опалення, а 2% мають системи індивідуального обігріву (електрообігрів, газовий котел тощо) і при цьому продовжують користуватися послугами централізованого опалення.

Крім того, мешканці міста вважають, що «Київтеплоенерго» виконує своє основне зобов’язання – своєчасно подає опалення до будинків (7,2 бали) та інформує про старт опалювального сезону (7балів). При цьому обидва показники у порівнянні з 2019 роком зросли на 0,5 та 1 бал відповідно за 10-бальною шкалою.

У дослідженні зазначили, що незважаючи на зношеність теплових мереж, яка сягає 80%, 72% опитаних позитивно оцінюють стабільність надання послуг із теплопостачання. Порівняно з 2019 роком на 10% зменшилась кількість респондентів-споживачів, які зіштовхнулися з проблемами у теплопостачанні.

Також слід відзначити зростання вдоволеності клієнтів оперативністю вирішення цих проблем. Упродовж 2020-2021 рр. «Київтеплоенерго» активно розвиває дистанційні сервіси для клієнтів. Порівняно з 2019 роком частка тих, хто оплачує комунальні рахунки через інтернет, зросла на 23% та сягнула 52% у 2021 році. А частка респондентів, що використовують функціонал особистих кабінетів «Київтеплоенерго» та «Центру комунального сервісу», сумарно перевищила 52%.

Серед загального переліку дистанційних сервісів, запроваджених «Київтеплоенерго» з початком карантинних обмежень, найпопулярнішими стали: контрольне зняття показань лічильника (70% від загальної кількості користувачів), опломбування лічильника (14%), розпломбування лічильника (9%), інші сервіси – до 8%.

За даними досліджень, серед сильних сторін підприємства працівники відзначили такий аспект, як організація робочого процесу. 84% опитаних працівників відчувають себе частиною великої команди, 93% бачать реальні результати своєї роботи, 92% чітко усвідомлюють цілі та проблеми підприємства.

Щодо створення безпечних умов праці в період пандемії COVID-19, 83% працівників зазначили, що підприємство виконало необхідні заходи для безпечної роботи під час карантинних обмежень, тому почувають себе повністю або скоріше безпечно на робочому місці.

Директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд зазначив, що дослідження показує, що компанія рухається в правильному напрямку.

До слова, КП «Київтеплоенерго» – найбільше теплопостачальне підприємство в Україні та третє за величиною в Європі. Загальна протяжність тепломереж Києва становить понад 2,7 тис. км. В управлінні «Київтеплоенерго» знаходяться дві теплоелектроцентралі (ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6), майже 200 котелень та близько 3 000 теплопунктів. Штат персоналу – близько 9 тис. працівників. Підприємство перейшло в муніципальне управління у 2018 році.

Перше дослідження корпоративної репутації КП “Київтеплоенерго” було проведене у 2019 році після переходу компанії в управління міської громади. Друге опитування за тією ж методикою фахівці Київського міжнародного інституту соціології провели в 2021 році. В опитуванні взяли участь 1212 респондентів.

Фото: unsplash