Окупант Сергій Захаров провину повністю визнав, та сказав, що хоче на обмін. 

Шевченківський районний суд засудив до 12 років позбавлення волі російського військового Сергія Захарова. 3 березня в селі Перемога Бориспільського району він разом з іншими військовослужбовцями рф пограбував будинок, а 30 березня на Чернігівщині під час відступу здався у полон ЗСУ. Про це йдеться в повідомленні видання “Судовий репортер”.

Старшина Сергій Захаров — командир стрілецького відділення 15-ої окремої мотострілкової бригади, в/ч 90600 у Самарській області. Народився в Удмуртії у 1984 році, холостий, має доньку 2020 року народження. 11 класів освіти, живе у Самарі. 28 лютого їхня бригада знаходилась у селі Перемога у Броварському районі Київщини“, – повідомило видання.

Зазначається, що у відео, записаному після потрапляння у полон, він розповідав, що військові рф мали завдання доїхати до Києва, де за чотири дні зміниться влада. Натомість. 29 березня російські військові відступили з села Перемога та рушили до Нової Басані на Чернігівщині. Не дочекались підкріплення і потрапили в оточення ЗСУ.

Із шести рашистів, які разом тікали від ЗСУ, троє загинули, серед загиблих командир та поранений у сідницю сержант, якого залишили стікати кров’ю. Доля ще двох інших невідома.

Сам Захаров на суді спілкувався через перекладача, бо не розуміє української. Він розповів, що проникнути в будинок у селі Перемога наказало керівництво. За його свідченням, разом з сержантом Рамазановим Азаматом вони зайшли у будинок, де все вже було відкрито. Грабували п’ять рашистів. Забрали ноутбук, фотоапарат, пневматичну рушницю, мобільні телефони, смартфон. Із шаф вигребли всі дорогоцінності – золоті сережки, каблучки, ланцюжки. Все награбоване віддали командиру роти, а золото залишили при собі.

Прикраси потім і знайшли у Захарова після потрапляння у полон – золоті каблучки з цирконієвими вставками, браслети, сережки. Загальну вартість викрадених дорогоцінностей оцінили у 13 тис. 90 гривень 76 копійок.

У засіданні Захаров вину повністю визнав, та сказав, що хоче на обмін.

На засіданні була присутня потерпіла – жителька села Перемога Людмила Білоус. Це саме її оселю пограбували російські військові. Вона впізнала прикраси, та розповіла що рашисти просто вигнали родину з будинку. Вони разом з іншими людьми ховалися у погребі.

Суд визнав Захарова винним та призначив 12 років позбавлення волі. Це максимальна міра за ч. 1 ст. 438 ККУ “Порушення законів та звичаїв війни”, не пов’язаного з умисним убивством.  Також вирішено стягнути з нього на користь держави 15 тис. гривень процесуальних витрат за проведення експертизи краденого. Речові докази повернуть потерпілій.

Фото: скріншот