Вартість сертифікату - від 3 500 до 5 200 гривень.

Про це повідомили в програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Сертифікати про вакцинацію від COVID вже почали продавати. Журналісти телеканалу “Київ” знайшли кілька “точок”, де їх можна придбати.

Вартість – не дешева. Наприклад, за Pfizer просять 5 200 гривень. Moderna чомусь дешевша – 4 500 гривень. Довідки про щеплення CoronaVac – за 3 500 гривень. Ба більше, це не звичайні підробки. Вас нібито навіть внесуть у реєстр Національної служби здоров’я України. Відтак, роздрукувати сам сертифікат можна буде у свого сімейного лікаря, адже ви є у всіх базах.

Продаж сертифікатів невідомі ділки здійснюють через Телеграм-канали.

Kyiv Media

Можна придбати також довідку без внесення жодної інформації в базу — вона коштує «лише» 1500 гривень. ПЛР-тест з потрібним результатом коштує 1000 гривень.

У столичному Департаменті охорони здоров’я пояснили, що таке дійсно можливо. Недобросовісні медпрацівники можуть виливати дози препарату в раковину, а номер і серії партії – вписувати в довідки.

Відстежити підробки складно, адже вакцинують сьогодні і в приватних закладах, і в державних, і в комунальних.

“Вакцину виливають. Назву, серію пишуть. Я хотів би попередити все-таки медичних працівників. Щоб врятувати свою рідну людину, родичі розкажуть усе. Коли ця людина буде в тяжкому стані лежати в лікарні, маючи при собі сертифікат вакцинації. Країна виробник чи фірма виробник цієї вакцини, її представники в Україні так само займуться цим питанням. Це їхня репутація – як це їхня вакцина не спрацювала? То чи буде вона вазагалі введена в організм? Тобто це такий “клубок” може закрутитися доволі серйозний”, –  розповів Василь Животенюк, координатор із вакцинації в Києві.

До слова, медпрацівникам загрожує кримінальна відповідальність у разі встановелння факту участі в махінаціях. А суспільству такі дії загрожують ще однією хвилею пандемії.

Також фахівці наголошують, що масову фіктивну вакцинацію буде важко втримати в таємниці, якщо люди, яким начебто вкололи вакцину, почнуть хворіти на COVID-19. Мовляв, компанії, які розробляють вакцини, пильнують за випадками заражень після щеплень, щоб контролювати якість препаратів.

Фото: фейсбук