На 2021 рік у Мінкульті підготували масштабну програму до Дня Героїв Небесної Сотні.

Про це повідомили на Telegram-каналі Tkachenko.UA.

20 лютого, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Мінкульті оголосили про початок будівництва Музею Революції Гідності.

«Хоч конкурс відбувся давно, у минулі роки ніхто не намагався пришвидшити вирішення цього питання. Нашій команді вдалося досягти домовленості щодо умов використання проекту переможців архітектурного конкурсу – німецькою компанією Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH. У пам’ять про Небесну Сотню та заради нашого суверенного майбутнього», – зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.

Також міністр культури наголосив, що Музей навіть без приміщення щорічно реалізовує низку проектів з вшанування учасників Революції Гідності. На 2021 рік підготували масштабну програму до Дня Героїв Небесної Сотні. Особливу увагу має привернути проект «Промені Гідності» на алеї Героїв Небесної Сотні.

«Сім років тому на Майдані відбулась трагедія, що назавжди змінила історію нашої країни. Ми маємо зберегти пам’ять про них, вшановуючи тих, хто боровся за свободу та незалежність українців до останнього подиху», – зазначив Олександр Ткаченко.

Міністр додав, що саме події 2013-2014 років проявили унікальний український наратив, як ніколи раніше. Люди були стояти до кінця та на весь світ заявили про незламність нашого народу і силу його духу.

Революція Гідності, за словами, Олександра Ткаченка, одна з ключових історичних та державотворчих подій. Тоді історію України було розділено на «до» та «після». Від куль, кийків, агресії та сили постраждали тисячі, а 107 янголів Небесної Сотні віддали своє життя, назавжди залишившись у серцях.

«17 лютого Кабмін погодив 5-річний план заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. А Верховна Рада проголосувала за постанову, якою підтверджує Революцію Гідності «одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи», – зазначили в дописі.

Про будівництво Музею розповів і президент України Володимир Зеленський.

«Сьогодні, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, особливо важливо отримати звістку про завершення довготривалих перемовин щодо початку створення Музею Революції Гідності. Україна повинна належним чином вшановувати пам’ять трагічних подій 2013-2014 років. У пам’ять про загиблих та на знак вдячності Героям Майдану. Це пріоритетне завдання для країни, втілення якого буде реалізовано у низці подальших стратегічних кроків», – зазначив президент України.

Нагадаємо, 20 лютого в столиці вшановують загиблих Героїв Небесної Сотні.

Фото: КМДА