Охочі отримують винагороду за кров у розмірі 1110 гривень.

На Лівому березі Києва розпочався збір крові з антитілами COVID-19. Йдеться в сюжеті «Київ NewsRoom» телеканалу «Київ».

Плазму беруть для того, аби розробити ліки від коронавірусної інфекції.

Перед здачею донор має пройти відповідні аналізі на вияв антитіл у крові — визначається вміст гемоглобіну, група крові за системою АВО, передтестове консультування та огляд лікаря-терапевта.

«Препарат буде безпосередньо лікувати тих, хто вже захворів. Наразі його вже створено і вироблено на двох компаніях партнерів — в США та Швейцарії», — зазначив менеджер з комунікації фармацевтичної компанії Олексій Денисенко.

Проте не всі можуть стати донорами. Здати кров можуть лише ті, хто не хворів на вірусні інфекції та немає хронічних захворювань.

Зазначається, що за день приблизно 25 людей стали донорами. Процес збору крові займає 45 хвилин. Крім того, за 650 мл плазми з антитілами коронавірусу платять 1110 гривень. Проте від коштів можна відмовитися — їх відправлять на благодійність в столичну дитячу лікарню «Охматдит».

До слова, перед здачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил: мати добре здоров’я та гарне самопочуття і не відвідувати центр крові якщо є нежить, або ознаки грипоподібного стану:

  • добре відпочити, виспатись;
  • режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво). У ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;
  • у день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб;
  • за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напоїв;
  • за 72 години не вживати медикаментозних препаратів.

Нагадаємо, у столиці через коронавірус критична ситуація з донорами.

Фото: facebook