Більшість пацієнтів прибули до лікарні за останні кілька днів.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Стрімко росте захворюванясть.. Буквально “заклали” відділення за один-два дні. Забувається слово “розслабитися” за останні кілька днів – після того часу, який був більш-менш спокійний“, – розповідає лікар інфекційного відділення Анна Москальова.

Специфіка цієї хвилі в тому, що до лікарні потрапляють пацієнти вже у більш тяжкому стані і їм потрібен кисень. Такою є специфіка нового штаму коронавірусу “Дельта”, який більше маскується під гостру распіраторну вірусну інфекцію, серед симптомів якої невелика температура, нежить, біль у горлі. Тож люди можуть в такому стані не зважати на хворобу, ходити на роботу, їздити у транспорті та заражати у такий спосіб більше людей.

Хворі думають, що це ГРЗ, перебувають вдома на амбулаторному лікуванні, часто не звертаються до сімейного лікаря і взагалі до лікарів, і поступають в лікарні вже з низькою сатурацією – тоді, коли ситуація критична або стан вкрай важкий. Такі хворі переважно кисневозалежні“, – прокоментувала ситуацію директорка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко.

Зазначила, що для лікування хворих медичний заклад забезпечений усім необхідним, тож Олександрівська лікарня готова надавати повноцінну медичну допомогу для Covid-хворих.

У лікарні також назвали свою статистику того, скільки в заклад потрапляє вакцинованих людей. Загалом це менше 1% і це ті люди, які зробили тільки першу дозу вакцини і в їх крові при перевірці не виявили антитіл. Тих, хто перехворів коронавірусом, у лікарні ще менше.

Зазначимо, в Україні станом на 14 вересня у семи регіонах зафіксували перевищений рівень госпіталізацій з підозрою чи підтвердженим діагнозом “коронавірус”.

Нагадаємо, у Києві проти коронавірусу двома дозами вакциновано вже понад 791 тисячу людей. Загалом у столиці майже 1,6 мільйона вакцинованих.

Фото: КМДА