Щодо харків'янина слахалася справа у Дарницькому райсуді Києва де і вдарили "Топаза".

Про побиття заявив сам Ігнат Кромськой – у часи Майдану відомий як “Топаз” – на своїй Facebook-сторінці.

При виході з суду на мене скоєно напад, тільки стадом можуть!“, – написав він.

З’ясувалося, що напередодні, 29 червня, харків’янина зтримала Служба безпеки України для доставки в суд примусово. “Топаз” заявив, що його зняли з поїзда, на якому він начабто сам збирався приїхати до Києва на засідання суду.

Засідання сьогодні, 30 червня, розпочалося у Дарницькому райсуді Києва. Тут слухається кримінальне провадження за обвинуваченням Кромського за ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

А побили “Топаза” націоналісти, про що вони самі заявили у Telegram-каналі “Українські праві”. Причиною назвали те, що Кромськой декілька разів уникав явки усуд у справі про викраденню людини у часи Майдану.

Ігнат Кромськой – один із керівників охорони “Антимайдану” під час протестів у Києві (в Маріїнському парку) та Харкові у 2013 — 2014 роках. Відомий за прізвиськом “Топаз”. “Прославився” після публікації в мережі відео журналіста Сергія Рульова, на якому останній вигукнув фразу, що стала інтернет-мемом: “Топаз, дай команду!”

30 січня 2018 року Київський райсуд Харкова визнав Ігната Кромського винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.1. ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст.294 (масові заворушення), ч.2 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України. “Топаза” засудили до 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

За час судового процесу термін арешту кілька разів продовжували, а справу починали розглядати спочатку чотири рази. 28 вересня 2018 року адвокат Кромського Олександр Шадрін повідомив, що “Топаз”, вийшов на волю зі слідчого ізолятора. Це сталося після того, як  суд ухвалив рішення про перерахунок терміну ув’язнення (за “законом Савченко”).

Фото: Фейсбук