У місті вже визначили річну ставку орендної плати на комунальне майно для органів центральної влади.

Про це повідомили в програмі «Погоджувальна рада» телеканалу «Київ».

Зоя Ярош, депутатка Київради, членкиня Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, розповіла, як столиця зможе отримати додаткові надходження до бюджету.

Йдеться зокрема про оплатне користування приміщеннями, що спонукатиме державні органи до більш раціонального використання комунального майна міста Києва.

За словами депутатки, у столиці визначили річну ставку орендної плати на комунальне майно для органів центральної влади. Це рішення має допомогти вивільнити частину приміщень та надати їх в оренду комерційним установам на основі проведення відкритих конкурсів.

«Відповідно до чинного законодавства в усіх міст вилучають 40% зібраного податку на доходи фізичних осіб. Натомість у киян забирають 60%, для міського бюджету це велика прогалина. З метою додаткового наповнення бюджету депутати Київської міської ради підтримали рішення щодо визначення річного розміру орендної плати за використання комунального майна – 3% від ринкової вартості для приміщень у яких розташовані державні установи і організації. Я вважаю, це допоможе центральним органам державної влади оптимізуватися, вивільнити частину приміщень, які зможуть виставити на офіційному майданчику електронної системи ProZorro. Бюджет Києва отримає чималі додаткові надходження, адже якщо приміщення використовуються не державними, а приватними установами, то ставка орендної плати визначатиметься на відкритому конкурсі та може бути в рази більшою», – зазначила Зоя Ярош.

Фото: фейсбук