Також у столиці хочуть удосконалити процедуру розгляду і реалізації е-петицій.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

На найближче пленарне засідання сесії Київради депутати планують внести рішення щодо цифровізації порталу електронних петиції в застосунок «Дія». Так у столиці планують удосконалити процедуру розгляду й реалізації петицій.

Володимир Бондаренко, заступник міського голови – секретар Київради, зазначив, що мета цього рішення – зменшення кількості підписів, необхідних для підтримки електронної петиції до 6 тисяч, а також здійснення належного правового регулювання процесу подання та збору підписів на підтримку електронних петицій.

«Системній критиці піддається кількість підписів, необхідних для підтримки електронних петицій, яка наразі становить 10 тисяч підписів за 90 днів. Така кількість не є обґрунтованою з точки зору кількості населення столиці. Для розв’язання цього питання запропоновано встановити прохідний бар’єр для підтримки електронних петицій на рівні 0,2% кількості населення Києва або ж 6 тисяч осіб та зменшити час для голосування до 60 календарних днів із розрахунку 100 підписів за один календарний день», – пояснив Володимир Бондаренко.

Водночас Вадим Бортник, директор регіональної цифровізації Міністерства цифрової трансформації України розповів, що в планах – інтегрувати портал електронних петицій Київської міської ради у застосунок «Дія».

«Ми запустили пілотний проект петицій у застосунку «Дія», і вже вісім міст пілотуються. Плануємо цього року долучити Київ. У пілотному проекті не передбачається інтеграція, але, зважаючи на особливий статус столиці та плідну співпрацю з міською владою, ми працюємо над інтеграцією порталу електронних петицій Київради із застосунком «Дія». Наразі розробляємо технічне та правове забезпечення щодо можливості киян підтримувати е-петиції через застосунок», – додав Вадим Бортник.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Київській міській раді планують інтегрувати із додатком «Дія» портал електронних петицій. Водночас розглядається можливість подачі електронних петицій через платформу «Київ Цифровий».

Фото: фейсбук