Насосну станцію першого підйому зводять за рахунок бюджету Києва та Державного фонду регіонального розвитку.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання від ЗМІ.

Сьогодні столиця здійснює підготовку до реконструкції Бортницької станції аерації. Вже відведені необхідні майданчики для будівництва та здійснені попередні роботи. Цей проект – державний. Також, паралельно, за рахунок бюджету Києва та Державного фонду регіонального розвитку ми вже будуємо нову насосну станцію першого підйому. Вона збиратиме майже половину каналізаційних стоків столиці для подальшого їх транспортування на очисні споруди Бортницької станції аерації. Вартість проекту – понад 500 мільйонів гривень», – повідомив мер столиці.

Він зазначив, що вже виконали більшу частину робіт і завершити будівництво насосної станції планують у грудні 2021 року.

Реалізація цього проекту дозволить убезпечити транспортування стічних вод до станції аерації та підвищити якість їхньої очистки. А енергоефективні заходи, які впроваджують при будівництві, дозволять зменшити  витрати на транспортування стоків приблизно на 30 відсотків.

Нагадаємо, що Бортницька станція аерації – єдина станція очищення стічних вод Києва. Вона очищує всі стоки не тільки столиці, а й прилеглих населених пунктів Київської області. Загалом це понад 5 мільйонів мешканців.

Перший блок станції ввели в експлуатацію у 1964 році. Через те, що за цей час вона застаріла, у 2015 році була підписана кредитна угода між Японським агентством міжнародного співробітництва та урядом України. Згідно угоди, Україна має отримати майже 970 мільйонів доларів на переоснащення та реконструкцію станції. Завершення будівельних робіт, які розпочали в лютому поточного року, заплановане на серпень 2025 року.

Фото: Facebook