Кияни зможуть обрати нову назву для міських об’єктів шляхом рейтингового електронного голосування.

З повного переліку міських об’єктів, який включає 467 вулиць, провулків, алей, проспектів, шосе та станцій метрополітену, які мають назви, пов’язані з росією та білоруссю, буде перейменовано включно ті, які підтримає територіальна громада міста Києва шляхом рейтингового електронного голосування. Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За словами Бондаренка, мешканці столиці протягом тижня надавали пропозиції щодо перейменування міських об’єктів, які підпадають під процес дерусифікації.

«До Київської міської ради від активних киян вже надійшло понад 1 450 листів з обґрунтуванням щодо перейменувань вулиць, провулків, алей, проспектів та шосе. Так щодо деяких міських об’єктів, які спричиняють значний суспільний резонанс, отримано понад 70 пропозицій. Попри це щодо 79 міських об’єктів взагалі не надійшло жодної заявки. Тому враховуючи те, що перелік міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та білоруссю, потребує додаткового обговорення та переосмислення, термін збору пропозицій щодо перейменувань буде продовжено. Депутатський корпус Київської міської ради врахує всі думки та ідеї представників територіальної громади міста Києва, і вже на основі цього буде приймати виважені рішення», – наголосив Бондаренко.

Він підкреслив, що попри це, за попередніми даними вже отримано десятки пропозицій щодо перейменувань орієнтовно 15 міських об’єктів.

«Найближчим часом їх перелік буде опубліковано на сайті Київської міської ради. Кияни зможуть обрати нову назву для них шляхом рейтингового електронного голосування. У результаті пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів буде розглянуто на пленарному засіданні Київської міської ради. Я хочу вкотре наголосити, що коли мова йде про те, що ми прибираємо російські та білоруські топоніми – це не означає, що ми забороняємо світову класичну літературу та музику.  Міська влада завершує процес дерусифікації, оскільки необхідно позбутись назв міських об’єктів, які увіковічнюють представників та події країни, яка розпочала повномасштабну війну проти України та здійснює геноцид нашого народу. Сучасна Україна має власних героїв, видатних особистостей та визначні події, якими ми можемо пишатися та зробити частиною історії Києва», – додав Бондаренко.

Нагадаємо, в Києві триває опитування за перейменування станцій київського метро; де проголосувати, можна дізнатися за посиланням.

Фото: Фейсбук