Оновленням займалася київська студія Paintit.

Про це повідомила київська студія Paintit.

У повідомленні зазначили, що студія оновила інтер’єр синагоги «Бейс Агарон Веісроель» на Подолі. «Зробіть настільки красиво, щоб я не хотів звідси йти», – завдання, яке замовник попросив втілити в життя, зауважили у Paintit.

І додали, що інтерʼєр вирішили переосмислити через поєднання мінімалістичних форм, гру акцентного світла й геометричні ритми. Підлогові малюнки використали як своєрідну навігацію.

Фото: Фейсбук

Деякі рішення диктувала сама локація, кажуть проєктувальники. Зокрема, у первісному варіанті не було цегляної кладки – її виявили, демонтувавши старе оздоблення. У торці головної зали розмістили арон а-кодеш — синагогальний ковчег, у якому зберігаються сувої Тори.

Усі пропорції приміщення підпорядковуються аркам, а їхні вигини повторює освітлення. За словами розробників інтерʼєру, вони виготовили 380 унікальних ламп, які утворюють на центральній арці світловий торець. На цьому місці й встановили біму – місце для читання Тори.

Нагадаємо, Синагога юдейської громади «Бейс Агарон Веісроель» – будівля, яка займає перші два поверхи та підвальне приміщення житлового будинку на вулиці Межигірській, 37. Paintit – студія архітектури та дизайну, яку заснували в Києві в 2016 році.

Фото: Paintit