Орієнтовна площа локації — 1,5 га.

У Подільському районі «Став Кулик» оголошено ландшафтним заказником місцевого значення з метою збереження ландшафтного, ботанічного та зоологічного різноманіття та цінного природного комплексу. Орієнтовна площа – 1,5 га, повідомляє сайт Київради.

Рішення було ухвалене в четвер, 4 листопада, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. Його підтримали 88 депутатів.

За словами депутата Дениса Москаля, «водна рослинність ставу характеризується великим різноманіттям: ряски малої та трироздільної, а також жабурника звичайного. З занурених рослин присутні елодея канадська, кушир занурений та різак алоєвидний».

«На заболочених ділянках ставу зростають гірчак почечуйний, вербозілля звичайне, лепеха та півники болотяні. Звичайними видами є пижма, холодок лікарський, гвоздика Борбаша, заяча капуста. На території об’єкту також є зарості верби гостролистої та аморфи чагарникової», – зазначив Москаль.

Москаль додав, що на території заказника знаходяться чотири види земноводних, а саме: ропуха сіра, гостроморда жаба, деревна жаба, кумка червоночерева.

«З плазунів мешкають вуж звичайний та прудка ящірка, які охороняються Бернською конвенцією, а також болотяна черепаха, яка внесена до переліку видів, які під охороною на території міста Києва. Також на території ландшафтного заказника мешкають карась та окунь», – підкреслив Москаль.

Раніше стало відомо, що у Дніпровському районі може з’явитися ландшафтний заказник із рідкісними птахами та амфібіями.

Фото: Фейсбук