У Києві 13 грудня оголошено жовтий рівень небезпечності, тож киян закликали бути обережними, пересуваючись містом.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

Аби уникнути травм, мешканцям столиці рекомендують дотримуватись низки порад під час ожеледиці.

Водіям радять слідкувати за швидкісним режимом та дистанцією, а також відмовитися від різких маневрувань. Наближаючись до пішохідних переходів, треба знизити швидкість до мінімуму. Також варто не забувати увімкнути габаритні вогні чи протитуманні фари. І в жодному разі при погіршенні погодних умов не можна користуватися транспортом із літніми шинами.

Пішоходам рекомендують ходити не поспішаючи, злегка розслабити ноги та трохи зігнути їх у колінах, ступати треба на всю підошву. Не варто тримати руки в кишенях – це збільшує ймовірність не тільки падіння, але й важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Варто розмахувати руками в такт ходьби – так легше утримати рівновагу.

При порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю треба спробувати швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Також варто бути уважними на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати. Треба мати на увазі, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 разів.

Пішоходам під час ожеледиці також необхідно бути особливо уважними на проїжджій частині – переходити дорогу лише у визначених місцях на дозволений сигнал світлофора, а також у темний час доби носити на одязі світловідбивні елементи – флікери.

Про необроблені протиожеледними засобами ділянки й території можна повідомляти до Контактного центру міста Києва 15-51.

Як повідомлялося, 13 грудня на Київщині прогнозують ожеледицю та мокрий сніг.

Фото: відкриті джерела