У конкурсі проектів скверу Сліпака, який облаштують на Андріївському узвозі, змагалося 8 учасників.

Про результатиВсеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу оголосили у Департаменті містобудування та архітектури КМДА.

На конкурс з визначення найкращої проєктної пропозиції благоустрою скверу імені Василя Сліпака було подано 21 заявку, однак у підсумку вої проєкти направили лише 8 учасників. Над концепціями скверу вони працювали над концепціями протягом 60 днів.

Серед цих восьми журі обрало три найкращі передпроєктні пропозиції конкурсу. Загальний преміальний фонд конкурсу становить 180 тисяч гривень.

І премія – автор проєкту № 226206 Шемотюк Олексій та авторський колектив: Єрмоленко А.І., Штефан Є В., Задорова А. О.;
ІІ премія – автор проєкту № 226015 Куцевич Богдан;
ІІІ премія – автор проєкту № 130130 Чулков Дмитро.

«Зовсім скоро у сквері імені Василя Сліпака відбудуться масштабні перетворення. Наразі частина території біля підніжжя Андріївського узвозу перебуває в занедбаному стані, її терміново потрібно приводити до ладу. Після розробки проєктної документації, у сквері створять громадський простір на честь Героя України Василя Сліпака», – зазначив заступник голови КМДА, голова журі конкурсу Валентин Мондриївський.

Василь Сліпак – Герой України, соліст Паризької національної опери, що загинув у 2016 році на Донеччині.

Нагадаємо, у січні 2021 року творче об’єднання митців “Музичний Батальйон” обрало свій проект пам’ятника Василя Сліпака. Сам пам’ятник розробили скульптори Віктор та Богдан Рябови. Проте архітектори Києва нещадно розкритикували проект пам’ятника оперному співакові, який має розташуватися в арт-сквері його імені на Андріївському узвозі.

Фото: КМДА, Фейсбук