Під час обговорення головною тезою стало визначення, що дерево є живим організмом, яке може хворіти.

Про це повідомили в прес-службі КМДА.

Олексій Король, генеральний директор КО «Київзеленбуд», розповів, що в столиці розробили проект Правил догляду за кронами дерев та представили його профільним експертам і науковцям: екологам, арбористам, природоохоронцям.

«Якщо ми хочемо бачити наші міста справді зеленими – потрібно затверджувати нові правила догляду за кронами дерев, зокрема, щодо  їхнього обрізування. Адже правильне своєчасне обрізування – найкращий догляд за деревом. Із 2006 року, коли Міністерство ЖКГ України приймало Правила утримання зелених насаджень, Київ та й інші наші міста змінилися: окрасою парків і скверів стають високодекоративні інтродуковані види дерев, наприклад, сакура, катальпа, тюльпанове дерево. За останнє десятиліття змінилися навіть погодні умови», – пояснив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Новий документ має стати деталізацією до Правил утримання зелених насаджень у розділі догляду та обрізки за дерев, прийнятих відповідно до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105.

Порівняно з документом, що приймався 15 років тому, нові Правила деталізовані, структуровані, мають розбивку за видовим складом дерев та ступеням їх обрізки. Вони розроблені у формі інструкції, яка буде зручною для використання практикуючим працівникам зеленого господарства та передбачає прийняття відповідного нормативного акту Київською міською радою.

За словами Олексія Короля, роль сформованих, здорових дерев у забезпеченні сприятливого та комфортного мікроклімату міста важко переоцінити. Так, одне дерево за рік поглинає близько 1 тонни вуглекислого газу, а дає 113 кг кисню.

Цікаво, що під час обговорення з експертами цього проекту головною тезою стало визначення, що дерево є живим організмом, яке може хворіти. Відтак, йому потрібна допомога, зокрема й хірургічне втручання, і від правильності вжитих заходів залежить майбутнє дерева та його здатність робити наше майбутнє більш екологічним. Водночас кожен фахівець висловив свої конкретні пропозиції для удосконалення проекту.

Після доопрацювання проекту документ представлять на розгляд Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

Нагадаємо, нещодавно Олексій Король у програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповів деталі щодо проекту нових Правил догляду за кронами дерев.

Фото: фейсбук