Ціна на свинину в Україні може збільшитися на 10-15%.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Ольга Махно, експертка зі свинацтва Асоціації тваринників України, розповіла, що найближчим часом м’ясо може подорожчати на 10-15%.

«Це пояснюється тим, що з 2020 року відбулося рекордне здорожчання сировини для виробництва кормів, а саме: зернової групи, сої та соняшника на 20-40%. Це є основними компонентами для годівлі свиней. Відповідно – собівартість виробництва свинини також збільшилася. Станом на сьогодні собівартість у високотехнологічних фермах – 40-41 гривня за кілограм живої ваги, а в низькотехнологічних – ціна вища», – пояснила пані Ольга.

Водночас продавчині м’яса зазначили, що не чули про збільшення ціни. Також у них наразі залишилося ще багато не проданого м’яса.

До слова, на місцевих ринках наразі сало коштує 100-120 гривень за кілограм. Свинний биток – 120 гривень за кілограм.

«Зміна ціни буде відбуватися поступово. Відтак ще буде час збути старі запаси», – зазначила Ольга Махно.

Окрім цього, пані Ольга наголосила, що в питанні становлення вартості м’яса важливу роль відіграє платоспроможність покупців.

«Усі виробники насамеперед чекають нового врожаю, що є основним компонентом для годівлі. Якщо ціни на зернову групу будуть набагто нижчі за сьогоднішні, то й собівартість виробництва свинини буде іншою. Тоді виробникам буде рентабельно вирощувати та здавати на м’ясокомбінат. Сьогодні виробникам дуже важко втриматися на ринку. Можливо, вже й зараз відбувається незначне скорочення поголів’я свиней», – розповіла Ольга Махно.

Фото: pixabay