Дружина активіста впевнена, що його хотіли вбити.

У Києві невідомі особи кілька днів били та катували у власній квартирі білоруського журналіста Дениса Стаджі, який є активістом “Білоруського дому в Україні”. Його дружина Вікторія Лавнікевич повідомила про це у Telegram.

Як повідомляють ЗМІ, подружжя мешкає в українській столиці вже кілька років, а Денис був дописувачем видань «Ділова столиця» та «ЕнергоБізнес». Зазначимо, у 2020 році білоруські ЗМІ виявили, що Денис Стаджі (Лавнікевич) публікував коментарі вигаданих експертів та навіть статті нібито від їхнього імені. Сам він стверджував, що експерти нібито справжні, але не хотіли публікувати свої імена. Коментарі вигаданих експертів він використовував також у матеріалах для українських ЗМІ, наприклад, для LB.ua ZN.ua.

Жінка каже, що на декілька днів поїхала з Києва, а коли повернулася, знайшла чоловіка зв’язаним і побитим.

“Коли я змогла повернутися і відкрила нашу квартиру, то виявила Дениса непритомним на підлозі біля батареї. Судячи з стану, його катували і били кілька днів поспіль. Він був весь обмотаний сміттєвими пакетами, на голові – ковдра, повний рот землі, на зап’ястях – чіткий слід від наручників” — пише вона.

Жінка заявила, що на тілі Дениса були сліди сильних ударів по голові, ребрах, нирках, руках, ногах та пальцях ніг. Крім цього його ребра та спина були порізані ножем.

У квартирі, за словами дружини журналіста, був повний безлад, багато речей розбито чи зіпсовано. Однак гроші та цінні речі невідомі не забрали.

“Дениса тримали в кімнаті для дітей, що особисто для мене є додатковим фактором, що травмує. У квартирі на місцях залишилися гроші та цінні речі, що говорить про те, що головною метою нападу було не пограбування. Зникла інформація. Є підстави припускати, що одним із завдань нападу було взяття під контроль створених нами каналів і чатів для білорусів в Україні, від модерування яких через загрози, що надходили, ми відійшли восени минулого року, і до модерування яких ми вимушено повернулися через початок війни в Україні” — вважає жінка.

Вона вважає, що цей інцидент прямо пов’язаний із загибеллю білоруського активіста Віталія Шишова у Києві в 2021 році.

У тому, що передбачалося вбивство, сумніватися не доводиться. За останні роки в Білорусі повністю ідентичним чином було усунуто в різні часи двох активістів: чоловіка і жінку” — каже активістка.

Денис Стаджі провів у комі близько тижня та пережив кілька клінічних смертей, тиждень він провів під ШВЛ. Денис вижив — його період реабілітації, за словами лікарів, триватиме кілька місяців.

Фото: Фейсбук