Дерево в 1635 році посадив київський митрополит і засновник Києво-Могилянського колегіуму Петро Могила.

Про це повідомляє програма Київ. NewsRoom на телеканалі “Київ“.

Фахівці не можуть точно сказати, скільки років цій липі – чи то 400, чи то 800. За однією легендою, цю липу посадив митрополит Петро Могила. За іншою – липа ще засатала останніх київських князів.

Сьогодні, 12 березня, вчергове почалося лікування липи Петра Могили. Це цілий комплекс заходів, спрямованих на продовження життя вікового дерева. Вперше таке лікування липи відбулось у листопаді-грудні 2018 року.

Сьогодні лікування липи проводить Ігор Сінгер – біолог-дослідник та експерт по стану рослин.

Спершу дерево очистили від сухих гілок та розчистили дупла, у яких може збиратися листя та почати гнити, що призведе до зараження всього дерева. Але це лише перший етап.

Другий етап – коли розмерзнеться земля почнуться роботи із кореневою системою. Це так звана апаратна примусова аерація кореневої системи, внесення туди добрив“, – зазначив Ігор Сінгер.

Каже – щоб продовжити життя вікового дерева, це потрібно робити приблизно раз на два роки.

У “Київзеленбуді” розповіли, що для лікування вікового дерева використовуються сучасні технології – такі ж як і в Європі.

Ще з 2018 року постійно ми проводимо комплексін заходи. Тому що кожного року відбувається загущення крони, з’являються гриби, які потрібно видаляти“, – пояснив Олексій Король, гендиректор “Київзеленбуду”, додавши, що на комплексне лікування дерева витрачено близько 6 тисяч гривень.

На сьогодні липу Петра Могили підпирає опора. Біолог Ігор Сінгер зазначив, що цій липі опора не дуже потрібна, але її тепер неможливо забрати, оскільки вона вросла у дерево.

На сьогодні висота липи сягати 10 метрів, охвати стовбура – близько 5 метрів. Аби вберегти дерево від посягань – липу обнесли високим металевим парканом-частоколом.

У “Київзеленбуді” зазначають, що у Києві серед 141 об’єкту, що є пам’ятками природи, 113 – це дерева або групи дерев.”Київзеленбуд” опікується 41-м таким обдеревом, кожне з них є частиною природно-заповідного фонду.

За легендою, липу в 1635 році посадив київський митрополит і засновник Києво-Могилянського колегіуму Петро Могила з нагоди відкриття нового храму на руїнах Десятинної церкви. Звідси й ім’я дерева. За оцінками вчених, липі більше 400 років. У 1972 році отримала статус пам’ятки природи місцевого значення.

Нагадаємо, нещодавно на Хрещатику київський біолог показав, як правильно «лікувати» весняний бузок. Бузки страждають, оскільки ростуть в центрі в умовах постійного руху автомобілів, посеред асфальту та бетону.

Фото: Вікіпедія