Мешканців будинку начебто виселили «добровільно-примусово».

На території Шевченківського району Києві компанією-забудовником навмисно знищується унікальний будинок на Володимирській 93. Про це повідомляє «Хмарочос» з посиланням на місцевих мешканців.

За даними видання, будівля почала руйнуватися, коли будівельна компанія почала забивати палі впритул до фундаменту і стін для будівництва по сусідству, на Володимирській 95/42. В результаті це начебто призвело до того, що по стінах та перекриттях будинку на Володимирській, 93 пішли тріщини.

Повідомляється, що представник забудовника вийшов на зв’язок, вкотре пообіцявши компенсувати ремонт, на що люди не погодилися.

В результаті люди начебто домовилися із забудовником про викуп квартир, але компанія свої зобов’язання так і не виконала.

Після переговорів мешканцям, як зазначається, запропонували викупити квартири за ціною нижче ринкової, для того щоб знести будинок та збільшити площу будівництва. Пізніше мешканці уже нібито зійшлися в ціні з забудовником. “Звичайно не хочеться покидати свій будинок, але ми всі розуміємо ризик стелі, яка падає. Вони пообіцяли, що до 20 вересня закриють свої зобов’язання. Проте вже до 20 вересня вони передумали та заявили, що поки не готові викупити квартири”, – розповіла жінка.

Водночас, як повідомляє «Апостроф», люди начебто таки були змушені з’їхати зі своїх квартир і продати їх забудовнику, представники якого начебто одразу зняли в будинку батареї і вікна, щоб довести будівлю до аварійного стану.

Також видання наводить візуалізацію будівлі, яку начебто планують звести на місці нинішньої.

Краєзнавець Антон Короб у своєму Facebook нещодавно повідомляв, що будинок начебто не внесено до переліку об’єктів нерухомої культурної спадщини, але він перебуває у центральному історичному ареалі міста Києва і будь-які роботи тут мають погоджуватись з Міністерством культури та інформаційної політики. Він також стверджує, що «мешканці вже виїхали, а будинок приречено».

Також він наголошує, що це будинок-садиба, «зовні непоказний, але має унікальний інтер’єр (…) будинок споруджено раніше у останній третині XIX століття у цегляному стилі з елементами неоренесансу».

Редакція Kyiv Media звернулася до всіх профільних відомств за роз’ясненнями щодо ситуації з будинком на Володимирській, 93.

Як ми повідомляли, на відновлення будинку Рутковського в Києві витратять $4 мільйони.

Фото: Фейсбук, Апостроф