Навчання проводили психологи, вибухотехніки, медики.

У Києві на станції метро “Золоті ворота” пройшли безпекові тренінги для громадян із низки питань, зокрема — щодо дій під час повітряної тривоги та щодо того, як надавати першу домедичну допомогу у різних обставинах. Про це повідомляє “Укрінформ” і публікує фото.

У перші дні війни на станціях метрополітену укривалося понад 20 тисяч людей. Наразі ситуація в Києві умовно покращилася, ми переходимо у звичайний ритм життя. Але, на жаль, ми в ньому щодня чуємо звуки сирен. Тому знання правил безпеки під час війни є дуже важливими”, – заявив начальник КП “Київський метрополітен” Віктор Брагінський.

Громадяни пройшли ці безпекові тренінги на чотирьох локаціях. Зокрема, на одній з локацій відвідувачам метро представники МКЧХ розповідали, як надавати домедичну допомогу у різних обставинах — наприклад, при кровотечах. Зокрема, спочатку необхідно здійснити огляд місця події і, якщо там безпечно, то далі можна переходити до інших кроків. Якщо ж небезпечно — то необхідно або зробити це місце події більше безпечним, або викликати відповідних спеціалістів.

У МКЧХ уточнили, що другим кроком у цій ситуації є огляд постраждалого на предмет того, чи є кровотеча, потім — чи є свідомість. Наявність свідомості у особи можна перевірити через словесний та тактильний контакти, наприклад, потримати людину за плече. Якщо реакції немає — значить у людини відсутня свідомість. Потім – перевірити її дихання.

Після цього необхідно викликати спеціалістів для надання особі допомоги — самостійно або попросити про це когось. Наступним кроком є серцево-легенева реанімація. Потрібно, щоб особа лежала на твердій поверхні, звільнити від одягу її грудну клітку і робити непрямий масаж серця.

При цьому представники МКЧХ уточнили, що не у всіх випадках особі необхідно робити штучне дихання. Ці дії обов’язкові для немовлят, дітей до 12 років і для тих, хто міг потонути у воді. Для дорослих людей в інших випадках ці дії не є необхідними.

Своєю чергою, при кровотечі необхідно, серед іншого, зробити особі давлячу пов’язку, яка накладається на саму рану. При цьому, наклавши один шматок тканини на саму рану, іншим шматком тканини необхідно зробити поверх першого подвійний тугий вузол. Якщо мова йде про джгути, то їх необхідно накладати максимально високо на пошкоджену кінцівку.

Якщо людина втратила свідомість, але дихає, потрібно її перевернути на бік і до приїзду “швидкої” залишатися з нею та контролювати її дихання.

На іншій же локації, де були психологи ДСНС, були представлені різні розваги для роботи, у тому числі з дітьми, також тут роздавали громадянам різноманітні пам’ятки для школярів. Самі психологи ДСНС розповідали громадянам, що робити, якщо у особи, наприклад, панічна атака і вона знаходиться в укритті тощо.

Також психологи розповідали про різноманітні техніки дихання, які можуть допомогти заспокоїтися при тривожності.

Рятувальники продемонстрували і вміст тривожної валізи на локації “цивільний захист” та як її правильно складати. На ній було наочно представлено склад аптечки першої допомоги. Щодо цього, серед іншого, громадянам радять вказати у ній прізвища і мобільні телефони її лікарів та ліки, які вона вживає щодня.

Наочно громадяни ознайомилися з тим, які побутові речі є першою необхідністю, які основні продукти харчування потрібно класти у “тривожну валізу”. Серед важливих документів, які туди потрібно покласти – паспорт, свідоцтва, банківські картки, запасні ключі, посвідчення тощо.

Фото: Укрінформ