Ввечері 20 квітня під російським посольством влаштували мирний протест, проте написи на плакатах образили російське МЗС, тож воно обурилось.

Відповідну заяву зробила очільниця Міністерствіа закордонних справ Росії Марія Захарова сьогодні, 22 квітня. Хоча акцію протесту пройшла ще 20 квітня ввечері. Її провела організація “Агентство розвитку демократії та інформаційних свобод”, про що повідомивголова організації Юрій Федоренко на своїй Facebook-сторінці.

Так учора нагадали Путіну про Гаагу“, – коротко від підписав відео, зроблене за результатами акції.

Людей, які взяли участь в протесті під російським посольством у Києві, Захарова назвала “українськими екстремістами”, а саму акцію  розцінила як “чергову русофобську вилазку”.

Такі витівки неприпустимі. Закликаємо Україну перестати потурати їх організаторам, прийняти кроки щодо забезпечення належних умов для роботи російських установ“, – сказала Захарова на брифінгу.

Її обурило те, що “активісти заблокували центральний вхід на територію дипмісії, розгорнули плакати з “різними образами” і за допомогою лазерної установки проектували на фасад “нецензурні написи”.

У відповідь Росія направила в МЗС України ноту протесту.

На відео видно, що кілька десятків активістів тримають в руках плакати з портретами президента Росії Володимира Путіна і написами на кшталт “Доктор Зло” та іншими. Також серед плакатів був стилізований портрет Путіна в образі Адольфа Гітлера.

Також на будівлю посольства було спроектоване світлове карикатурне зображення людини, схожої на Путіна і напис “Россия превратилась в террористическое государство“.

Ззаначимо, подібна акція відбулась у Києві в день народження Володимира Путіна у жовтні 2020 року. Тоді під російське посольство принесли похоронний вінок.

Фото: скріншоти