Експозиція створена Музеєм історії Польщі та Інститутом історії Литви за підтримки Польського Інституту у Києві з нагоди 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої 3 травня 1791 року.

Виставка «Конституція 3 травня. Історія та традиції» на Михайлівській площі пройде 11-25 листопада 2021. Про це повідомили на сайті Польського інституту в місті Київ.

Виставка продемонструють польською та українською мовами на Михайлівській площі, між пам’ятником Княгині Ользі та Дипломатичною академією МЗС. Презентацію експозиції в Україні обійняла своїм патронатом Віце-маршалок Сейму РП Малґожата Ґосєвська.

Виставка ознайомить відвідувачів з кризою Речі Посполитої у XVII столітті та специфікою багатонаціонального обличчя держави. Важливим елементом виставки стане частина, присвячена пам’яті про Конституцію: святкування першої річниці її прийняття в 1792 році, ситуацію у XIX столітті, встановлення національного свята в 1919 році, його стирання з офіційних календарів під час поділів та Польської Народної Республіки, а потім відновлення – у 1990 році.

Музей підготував виставку у співпраці з литовськими істориками, що дозволило представити більш повний погляд на спільну спадщину Речі Посполитої, особливо на період реформ та боротьби за врятування Батьківщини.

Спеціально для презентації виставки в Україні були розроблені додаткові стенди з урахуванням українських аспектів – періоду російсько-турецької війни, що велася в безпосередній близькості від сучасної України, уніатська та автокефальна церква в контексті Чотирирічного сейму, прийняття сеймиками Урядових актів та боротьба під командуванням Юзефа Понятовського на південно-східному фронті польсько-російської війни 1792 року.

Фото: instytutpolski.pl/kyiv/