У новому мистецькому просторі пройдуть чотири виставки, перша віже працює.

Про це повідомили організатори на Facebook-сторінці проєкту “Джерело“.

Відкриття незалежної мисецької платформи відбулося 18 вересня на місці закинутого у 90-х роках бювету “Джерело”. Він розташований у дворі “Київпроекту” на вулиці Богдана Хмельницького, 16.

Протягом вересня-листопада 2021 року арт-простір працюватиме як виставковий майданчик та змінюватиме експозицію щодва тижні.

Усього  на цю осінь в “Джерелі” заплановано чотири виставки під загальною темою “Тіла в місті”:

  • «Кров з очей» (18-24 вересня)
  • «Все проти вас» (25 вересня-9 жовтня)
  • «У праці сконати» (9-23 жовтня
  • «Осінь бінарності» (23 жовтня-6 листопада).

У цих виставкових проєктах українські та іноземні художники досліджуватимуть різні аспекти взаємодії людини й міста. А назву тематики виставок куратори пояснили просто – художники дивилися на місто, як на простір для тіл. Їх бачення цього переросло у візуальні проєкти.

Токож у “Джерелі” під час виставок відбуватимуться мистецькі дискусії, музичні події, перформанси.

Перша музична подія сталася у день відкриття першої виставки – свій мюзикл “Я блискавка” перезентував Максим Зацарінний (Макс Світло). Звучати також лайви  саунд-продюсерів John Object та Sasha Very.

“Джерело” – павільйон бювету, ймовірно побудовани “Київпроектом” у 1995 році. Він забезпечував жителів району водою до 1999 р. та згодом був закритий. Сама будівля — рідкісний приклад архітектури 1990-х. Будівля не має юридичної адреси, до неї не підведено тепло та світло.

Торік кураторська група “Сира нора” та ще група митців об’єдналися та спробували надати будівлі нового життя. Першою у жовтні минулого року тут стала виставка Миколи Рідного “Поступова втрата зору”. Виставка відбулась в рамках Тбіліської архітектурної бієнале.

Фінансування для створення митецького простору надав Українських культурний фонд. Також активісти спільноти “Києве, мий” нещодавно відмили на стінах будівлі застарілі графіті.

Фото: Фейсбук