Новий транспорт з'явився на 12 маршрутах столиці.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Костянтин Усов, заступник голови КМДА, повідомив, що КМДА розробила кардинально інший типовий договір «Про організацію перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування». 

Сьогодні, 28 липня, столичний автопарк поповнився новими автобусами, які вийшли на маршрути №485, 529, 476, 405, 192, 150, 464, 512, 54, 59, 61 та 103.

«За підсумками конкурсу, понад 30 автомобілів, що були випущені у 2021 році, вийдуть на вулиці. Також вийдуть на маршрути понад 40 автівок, що були випущені в період 2019-2020 років. На маршрут №150, який сполучає Троєщину та Індустріальний міст, а від сього вже й Севастопольську площу, вийдуть повнорозмірні 12-метрові гібридні автобуси, які є екологічними та зручними», – зазначив Костянтин Усов.

Цікаво, що новими автобусами задоволені не тільки пасажири, а й самі водії.

Зокрема в нових автобусах контролюватимуть температурний режим, забороняється будь-яке шумове (музика) або візуальне (плакати, компакт-диски, іграшки) забруднення салону, є мінімум 5 кнопок зупинки на вимогу, а також плакат із повною інформацією про водія.

Водії ж мають бути одягнені в типову уніформу, говорити українською та в жодному разі не курити в салоні авто.

Водночас транспорт пристосований для людей із інвалідністю.

На офіційному порталі КМДА повідомили, що 39 нових транспортних засобів меншого класу, але 2021 року випуску, виїжджають на маршрути №529 і №485, ще 43 автобуси 2018-2020 рр. випуску замінюють «старий флот», який працював на міських маршрутах №476, №405 та №192. Водночас 18 транспортних засобів працюватимуть на маршрутах №464 та №512. Також 15 автобусів для перевезень пасажирів на маршрутах №54, №59, №61 та №103 використовуватиме КП «Київпастранс».

«Місто вперше відкрито презентує, а не приховує результати конкурсу на визначення перевізників на маршрутах Києва. Результат не ідеальний, але завдяки тому, що ми дискваліфікували недобросовісних гравців, які перебували у змові із різного роду функціонерами, ми повернули життєвий простір для нормальних перевізників. На київський ринок вперше за багато років замість старих страшних маршруток виходять комфортабельні автобуси», – зазначив під час презентації заступник голови КМДА Костянтин Усов.

Водночас заступник голови КМДА нагадав умови, за якими їздитимуть автобуси від переможців конкурсу.

«Чемний водій в уніформі, який говорить українською мовою, не вмикає в салоні шансон і не хамить пасажирам. Температура в салоні влітку не більше +22 градусів, а взимку не менше +15 градусів. У салоні не висять плакати Саманти Фокс або Шварценеггера і взагалі немає нічого зайвого. Натомість є візуальні та аудіальні сповіщення зупинок українською і англійською мовами. Обов’язково забезпечується інклюзивність, щоб людям, які потребують особливої уваги, не доводилося за цим окремо звертатися», – зазначив Костянтин Усов.

У перспективі вказаних умов доведеться дотримуватися усім без винятку перевізникам.

Костянтин Усов також зауважив, що результатами цього конкурсу Київ дає сигнал в усі регіони України.

«На київському ринку пасажирських перевезень більше немає «своїх» і немає монополії. Працюють тільки кращі, й ми таких шукаємо. Якщо ви перевізник в будь-якому куточку країни і у вас гарний транспорт – Київ буде радий вас вітати, оберігати, і дати вам роботу на найкращому ринку перевезень в Україні», – звернувся до перевізників країни Костянтин Усов.

Фото: скріншот