Забудовникам потрібно більше 50 років, щоб забудувати 20% столичних промзон.

Про це йдеться у розрахунках компанії M4U, передає Економічна правда.

У 2020 році забудовники та посередники на первинному ринку нерухомості Києва продали близько 40,5 тисячі квартир.

Ці дані отримали завдяки прогностичній моделі дослідників M4U, точність якої оцінюється у 80%. За даними партнерів M4U, прогноз збігається з офіційними даними доволі точно.

Офіційна інформація про кількість проданих квартир та ємність ринку відсутня, адже продаж квартир та їх реєстрація є розірваними в часі подіями: багато інвесторів інвестують у житло на етапі будівництва, а право власності отримують після введення будинку в експлуатацію.

У M4U стверджують, що торік забудовники в Києві виручили за продані квартири 75 мільярдів гривень. Відтак, середня вартість нової квартири в столиці становить 1,85 мійльйона гривень або 68,6 тисячі доларів за середньорічним курсом.

Водночас за даними M4U, будівельним компаніям знадобиться 53 роки на девелопмент близько однієї п’ятої територій київських промислових зон за нинішніх цін та торішнього рівня попиту.

Йдеться зокрема про ті ділянки промислових зон, щодо яких вже розроблені детальні плани територій, і в яких передбачена майбутня житлова забудова. Це ті ділянки, які рано чи пізно, але точно будуть забудовані житловими будинками.

За розрахунками, забудовники можуть отримати 4 трильйонів гривень доходу в разі викупу інвесторами 100% квартир на початковій стадії реалізації проектів.

Також розробники наголошують, що отримана цифра – це розрахунок на основі поточних цін. Висхідні дані постійно змінюються з подорожчанням житла та зростанням ринку.

“Ми не намагалися досягти 100-відсоткової точності. Це не комерційна інформація, яку девелопер може покласти в основу бізнес-плану. Цей сервіс розрахований привернути увагу на обсяг і потенціал ринку”, – заявив директор компанії M4U Володимир Даниленко.

Цікаво, що для розрахунку ємності ринку дослідники взяли показник попиту на квартири за 2020 рік.

Фото: фейсбук