Курбан-байрам - одне з головних свят в ісламі.

Про це повідомили на YouTube-каналі «ТСН».

Сьогодні, 20 липня, мусульмани починають відзначати одне з головних свят в ісламі – Курбан-байрам, свято жертвопринесення. Цьогоріч святкування триватиме до 23 липня.

Святкування відбувається й у Києві. На ранкову молитву в столиці України віряни зібралися в мечеті «Ар-Рахма», куди прибув верховний муфтій Ахмед Тамім.

До єдиної в Києві мечеті прийшло близько 4 тисяч людей.

Після молитви мусульмани влаштували частування у дворі мечеті.

У межах святкування передбачена розважальна програма: сімейний фестиваль, ярмарок східних сувенірів та кухні.

Вожночас Духовне управління мусульман України (ДУМУ) також організовує благодійну акцію з роздачі м’яса.

Цікаво, що Курбан-байрам — це свято в пам’ять про звільнення від смерті сина пророка Ібрагіма. Архангел Джабраїл з’явився Ібрагіму уві сні та передав тому веління від Аллаха принести в жертву старшого сина. Ібрагім був готовий виконати волю Аллаха й попрямував до долини Міна, де нині стоїть Мекка, і почав приготування.

Син Ібрагіма був слухняний батькові й Аллаху та не чинив опору, проте продовжував молитися. Зрештою це все виявилося випробуванням. Коли Ібрагім уже готовий був принести сина в жертву, Аллах побачив богобоязливість пророка, змилостивився й затупив жертовний ніж.

Юнака замінила жертовна тварина, із чого й почалася ключова традиція Курбан-байраму – жертвопринесення м’яса.

Жертовні барани, верблюди, корови та інша «чиста» з погляду ісламу худоба символізує жертовну тварину, якою Аллах замінив сина Ібрагіма.

М’ясо, що використовується для жертвопринесення цього дня, традиційно ділять на три частини: першу – залишають для своєї сім’ї, другу – віддають нужденним серед родичів і сусідів, а третю – роздають на милостиню.

Фото: Суспільне