Закупівля електроавтобусів дозволить зменшити викиди парникових газів, а отже покращить екологічний стан міста.

Про це повідомили на офіційному сайті Київської міської ради.

11 лютого на пленарному засіданні Київради депутати надали згоду на реалізацію проекту цільових екологічних інвестицій на придбання автобусів з електричними двигунами.

У Київраді зазначили, що місто має намір закупити відповідний електротранспорт за Кіотським протоколом. Тобто за рахунок коштів, отриманих від продажу частин установленої кількості викидів парникових газів. Тож, тепер Київ змагатиметься з іншими українськими містами за можливість придбати екологічний транспорт.

У Київраді пояснили, що Кіотські квоти – це ті квоти, які країни продають одна одній за право викидати парникові гази в атмосферу. Україна реалізувала свої квоти Іспанії. Ці кошти більше 3 років знаходяться на рахунках Міністерства екології. Їх не використовували через складну процедуру освоєння.

Наразі є 24 мільйони євро, які планують витратити на придбання електробусів. Київ визначили одним із міст, що претендує на ці кошти разом із Запоріжжям і Вінницею. Зокрема столиця претендує на 22% від суми.

Закупівля електроавтобусів дозволить зменшити викиди парникових газів, а отже покращить екологічний стан міста. Загалом планують придбати 20 таких автобусів для Києва. Ними можна буде замінити застарілий транспорт із дизельними двигунами.

До слова, цей проект не потребує виділення бюджетних коштів. За можливість придбати новий транспорт Київ боротиметься на конкурсній основі.

Відповідне рішення підтримали 78 депутатів Київради.

Фото: КМДА