Електромопеди припарковані на тротуарах, а за правилами дорожнього руху мають стояти на паркомайданчиках.

У Києві без погодження з містом компанія ТОВ «Зелектра» вивела на вулиці електромопеди, про це повідомив у Telegram-канал Костянтин Усов.

“Розвиток мікромобільності та шерінгової економіки – це добре. Прокатні електромопеди зручний варіант для пересування на відстані до 10 км замість таксі чи автомобілю. Проте поява електромопедів не була погоджена з містом”, – зауважив депутат.

За його словами, усі електромопеди припарковані на тротуарах, а за правилами дорожнього руху мають стояти на паркомайданчиках. До того ж 2010 року в Україні користувачі мопедів повинні мати посвідчення водія категорії А1, а електромопеди – держномер, а не тільки корпоративний, як на цих електромопедах.

Костянтин Усов нагадав, що згідно з ПДР, мопед має рухатися тільки біля правого краю дороги і не перевищувати 50 км/год, а водій і пасажир мають бути у шоломах.

“Нам відомо, що ТМ Scroll також планує вивести свої електромопеди”, – додав Костянтин Усов. Тому вже наступного тижня разом операторами прокату електротранспорту, профільними департаментами і комунальними підприємствами заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень проведе робочу зустріч, щоб розвиток прокатних електромопедів у столиці відбувався цивілізовано.

Фото: Telegram