Мова йде про готичний костьол на Великій Васильківській, 75.

Про це йдеться на сайті офіційного майданчика електронної системи публічних закупівель України ProZorro.

Державне підприємство «Національний будинок органної та камерної музики України» оголосило тендер на реставрацію фасадів пам’ятки архітектури національного значення – Костьолу Святого Миколая (охоронний № 902/1) по вул. Велика Васильківська, 75 у Печерському районі Києва.

Очікувана вартість складає 142 835 527 гривень.

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій – до 27 вересня 2020 року.

Початок аукціону: 28 вересня 2020 року в 11:53.

Строк виконання робіт – до 20 грудня 2021 року.

В додатку до  тендерної документації зазначається, що Миколаївський костьол – один з найцікавіших зразків архітектури початку ХХ століття, пам’ятка архітектури, збудований у рафінованих формах готики за проектом Владислава Городецького. Основною з художніх домінант інтер’єру є завершений комплекс вітражних вікон.

Складнощі технічного завдання полягають в тому, щоб поєднати сукупність рятувальних, відновлювальних, консервативних засобів з процесом відновлення функціональності, а в сучасних умовах надати більшої функціональності конструкціям з художніми вітражами, і при цьому зберегти оригінальність композиції та автентичність скла. Необхідно вибрати оптимальну модель очистки, консервації і реконструкції вітражних композицій, врахувати результати аналізу і пошуку більш щадних методів та науково обґрунтувати вибір.

Виходячи з того, що конструкції знаходяться в незадовільному стані, великий ризик при демонтажі втратити велику кількість старого скла, яке вже не виробляється і не існує на ринку. Така втрата є неприпустимою з точки зору збереження історичної споруди і збільшить фінансові витрати. Тому, демонтаж вітражів обов’язково мають робити професійні вітражисти з виконанням всіх норм, передбачених для реставраційно – відновлювальних робіт.

Після всіх належних заходів по демонтажу, збережене скло в умовах майстерні потребує відновлення з індивідуальним підходом, враховуючи норми, передбачені Венеціанською Хартією (1964).

Деяка кількість скла втрачена. Як зазначено вище, на ринку не існує такого скла з початку 90-х років. Аналогічне скло треба замовляти індивідуально у старих європейських виробників лімітованим тиражом. Тому, роботи з реставрації художніх вітражів мають проводитися одночасно по всіх фасадах.

Нагадаємо, раніше у Національному будинку органної та камерної музики заявили, що в черговий раз розглядається питання передачі костьолу Святого Миколая у власність Римсько-католицької парафії. Остання заявляла, що костел має перейти у її власність. У такому випадку римо-католики готові профінансувати ремонт і реконструкцію костелу; також парафія обіцяла дозволити проведення концертів органної музики у храмі.

Фото: Facebook